b_0_0_0_10_images_4987252851585120.png

اساس نیوز : ذاکر موسی رهبر گروه انصار غزوه الهند کشمیر با انتشار یک پیام صوتی 10 دقیقه ای در کانال یوتیوب این گروه، تهدید کرد هند را از حاکمیت نخست وزیر مودی و هندوهای گاوپرست آزاد خواهد کرد.اساس نیوز به نقل از پایگاه خبری لانگ وار ژورنال، ذاکر موسی در این پیام با بیان تاریخچه ای از جهاد کشمیر، ارتش و دولت پاکستان را به دلیل خیانت به مردم کشمیر و حمایت از آمریکا در جنگ علیه مجاهدین مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت: «علیرغم فشارهای مستمر نیروهای هندی، مهاجرین با خون خود شعله های جهاد را در کشمیر فروزان نگه داشتند، اما در سال 2001 و با حمله اشغالگران به افغانستان اوضاع تغییر کرد، در آن زمان دولت پاکستان به جهادیون خیانت کرد و کسانی را که در کشمیر مبارزه می کردند تروریست نامید و با تعطیل کردن کمپ های آموزشی، شماری از برادران ما را به شهادت رساند و شماری دیگر را زندانی کرد».


موسی سپس ادامه داد: اما علیرغم همه این فریبکاری ها و خیانت ها مبارزات کشمیر 70 سال است ادامه یافته و حتی زمانی که شمار بسیار کمی از شبه نظامیان نیز باقی مانده بودند، ما با ربودن سلاح نیروهای هندی و پرتاب سنگ، جهاد را زنده نگه داشتیم.


وی افزود: در 28 سال گذشته هزاران نفر از مردم کشمیر در راستای شعار «یا شهادت یا شریـعت» جان خود را از دست دادند؛ آنها کسانی بودند که در راه برپایی قانون شریعت کشته شدند نه راه سکولاریسم یا دموکراسی.


موسی در ادامه مدعی شد نه تنها مردم بومی کشمیر، بلکه مبارزان خارجی از افغانستان، سودان، پاکستان و دیگر کشورها نیز برای برپایی شریعت اسلامی در کشمیر، علیه نیروهای دولتی هند در حال مبارزه هستند.


وی سپس با بیان اینکه ما هیچ دشمنی با پاکستان یا مردم آن نداریم خاطر نشان ساخت: «ما با آمریکا، دولت و ارتش پاکستان مخالف هستیم، دولت و ارتش پاکستان به دستور آمریکا به جهاد کشمیر خیانت کردند و مردم این منطقه و مبارزان را به حال خود گذاشتند».


 ذاکر موسی سپس اذعان داشت: ماموریت القاعده این است که جهاد کشمیر را از نفوذ دولت و ارتش پاکستان و حامیان آن ها پاکسازی نماید و هند را از حاکمیت گاوپرستان آزاد کند، ما پرچم اسلام را به اهتزاز در خواهیم آورد و حاکمان هندو را به زنجیر خواهیم کشید.


برخی از حامیان ذاکر موسی در فضای مجازی وی را با الیاس کشمیری مقایسه می کنند. الیاس کشمیری یکی از جهادیون محبوب کشمیری بود که به دلیل مبارزات خود علیه هندی ها به شهرت رسید و بعدها با ملحق شدن به گروه القاعده، به یکی از معاونان اسامه بن لادن تبدیل شد. اگر چنین مقایسه ای را درست بدانیم آنگاه باید ذاکر موسی را تهدید قابل توجهی برای هند دانست.


اما بدین منظور لازم است وی بتواند در وهله ی اول از تعقیب و گریزهای بی وقفه نیروهای امنیتی هند جان سالم به در برد، و در وهله بعد گروه خود را در مسیری هدایت کند که در صحنه جهادی کشمیر به اسم و رسمی مناسبی دست یابد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

ورود پارلمان تونس به موضوع بسته شدن رستوران‌ها در

هدف ترکیه از خرید "اس 400" از روسیه چیست؟

انتقاد شدید نماینده پاوه ازشرایط نامناسب جاده های

دبیر اتحادیه امت واحده: در انعکاس رسانه ای ارادت ا

اعزام نخستین کاروان حجاج گلستانی به سرزمین وحی +تص

احتمال ممنوعیت حجاب دختران و ختنه پسران در نروژ

تاجیکستان کاهش هزینه های غیر ضروری یا تشدید دخالت

آمریکا در استان الانبار عراق چهار پایگاه نظامی احد

دیدار وزیرخارجه جدید آمریکا با همتای سعودی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات