b_0_0_0_10_images_20170903t104420z_936496293_rc1fef.jpg

اساس نیوز: نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند، یک بانوی هندی را به مقام وزیر دفاع در این کشور منصوب کرد. این نخستین بار پس از دهه است که یک زن در هند به مقام وزیر دفاع تعیین می‌شود.

به گزارش اساس نیوز به نقل از رادیو فرانسه , همزمان با ادامه تنش‌ها میان هند با کشورهای همسایه، چین و پاکستان، "نیرمالا سیتارامان"، با حکم نخست‌وزیر هند در بالاترین مقام دفاعی کشور قرار گرفت. سی و پنج سال پیش، ایندیرا گاندی، دختر مهاتما گاندی، همزمان نخست وزیر و وزیر دفاع هند بود.

خانم نیرمالا سیتارامان، در ماه‌های گذشته همزمان با وزارت تجارت هند، سرپرستی وزارت دفاع را نیز برعهده داشت.

انتخاب نیرمالا سیتارامان برای بالاترین مقام دفاعی هند همزمان با افزایش تنش میان این کشور با همسایگان چین و پاکستان انجام شده است.

تسلط بر منطقه هیمالیا از جمله موضوعات تنش‌زا میان هند و چین در ماه‌های اخیر بوده است. همچنین درگیریهای میان نیروهای هند و پاکستان برای تسلط بر منطقه کشمیر ادامه دارد.

نیرمالا سیتارامان در گفتگو با شبکه خبری هند، با اشاره به حضور زنان در راس تصمیمات دفاعی کشور تاکید کرد: توجه داشته باشید که کمیته امنیت ملی کشور مرکب از ۴ وزیر است که اکنون دو تن از این وزیران، زن هستند و این زنان می توانند همچون مردان در تصمیم‌گیری‌های امنیتی مشارکت نمایند.

وزیر جدید دفاع هند، حضور زنان را یک پیام فوق‌العاده برای تمامی کشورهایی که هند را الگوی خود قرار داده‌اند، دانست و این پرسش را مطرح کرد که اکنون تمامی کشورهای جهان که تحولات در هند را زیر نظر دارند می‌پرسند در هند برای زنان چه رخ داده است؟

نخست‌وزیر هند، روز یک‌شنبه، وزیر جدیدی را نیز برای وزارت راه‌آهن معرفی کرد. همچنین تغییرات دیگری را نیز در هیات دولت انجام داد. کارشناسان این تحولات را با انتخابات سال ۲۰۱۹ مرتبط می‌دانند.

مطالب مرتبط:

آرزوی محو ایران در شبکه منتسب به اهل سنت

حضور سرزده ترامپ و همسرش در بین نظامیان آمریکایی د

تیراندازی به سوی گروهی از نمازگزار مسلمان آمریکایی

رهبر کاتولیک‌های جهان : سال ۲۰۱۷ را سال ننگ و دروغ

حدود و ثغور تکفیر در روایات و منابع اهل سنت

سلاح های آمریکا ؛ یا انستیتوهای نایف ؟

تکفیر اهل الاهواء از منظر اهل سنت

معرفی اسلام به غیر مسلمانان در ایالت پنسیلوانیا د

ا

باید برای آوارگی مسلمانان خون گریه کنیم !

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز