b_0_0_0_10_images__97627791_1.jpg

اساس نیوز : اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در سخنانی به مناسبت عید قربان بر همبستگی پیروان مذاهب جعفری و حنفی تاکید کرده است.

به گزارش اساس نیوز به نقل از بی بی سی , اشرف غنی روز جمعه (۱۰شهریور) در مراسم ادای نماز عید قربان در کاخ ریاست جمهوری تاکید کرد که باید "وحدت مذهبی، وحدت ملی و وحدت سیاسی" کشور مانند گذشته حفظ شود.

او از پیروان مذاهب تسنن و تشیع خواست که برای تامین و نمایش وحدت مذهبی در جامعه، به مساجد و مراکز مذهبی یکدیگر بروند.

رئیس جمهوری افغانستان حمله به مراکز مذهبی را "حمله به همه افغان‌ها"، مانند "کار خوارج" و "فتنه" دانست و از همه شهروندان خواست که چنین حملاتی را محکوم کنند.

اشاره آقای غنی به حملات اخیر مهاجمان انتحاری به مساجد شیعیان در کابل و هرات بود که تلفات سنگینی در پی داشت و گروه موسوم به دولت اسلامی - داعش - مسئولیت آنها را بر عهده گرفت.

این حملات محکومیت گسترده‌ای را به دنبال داشته و بسیاری از مقامات و گروه‌های افغان بر حفظ همبستگی مذهبی بین شهروندان کشور تاکید کرده‌اند تا با حملات فرقه‌گرایانه شورشیان شکاف دیگری در جامعه ایجاد نشود.

نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان هم در روز عید قربان تدابیر ویژه امنیتی به اجرا گذاشته‌اند تا از حملات احتمالی به محل‌های تجمع مردم و مراکز مذهبی جلوگیری کنند.

مطالب مرتبط:

ممنوع شدن فعالیت یک گروه مرتبط با داعش در آلمان

ب

طالبان: پیروزی نزدیک است

ترکیه برای حمایت ازقطر نیروی نظامی اعزام میکند

ترامپ یک کشور دیگر را به حمله نظامی تهدید کرد/ هنو

ستایش پیامبر اسلام توسط بازیگر مشهور هالیوود

پرواز جنگنده‎های ائتلاف امریکایی در آسمان سوریه مت

مشاور امنیت ملی ترامپ استعفاء داد

نگرانی شدید رئیس جمهور اسبق آمریکا از شرایط غزه

ر

.باید برای رفع مشکلات اقتصادی جوانان،تلاش مضاعفی د

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز