b_0_0_0_10_images_139408211154038976498724.jpg

اساس نیوز: احزاب جدایی طلب منطقه کاتالونیا از آمادگی‌ برای برگزاری همه پرسی استقلال از اسپانیا خبر می‌دهند.


احزاب جدایی طلب کاتالونیا در حالی برای برگزاری همه پرسی استقلال از اسپانیا در ماه اکتبر آماده می شوند که این اقدام با مخالفت شدید مادرید روبرو شده است.


احزاب جدایی طلب کاتالونیا قصد دارند تا یک کشور مستقل را در کنار اسپانیا تشکیل دهند. پس از حمله اخیر تروریستی در شهر بارسلونا که منجر به کشته و زخمی شدن ده ها نفر شد، تنش ها بر سر همه پرسی استقلال کاتالونیا تا حدی فروکش کرده است.


ولی احتمال می رود طی هفته های آینده این تنش ها بار دیگر تشدید شود، احزاب جدایی طلب که کنترل پارلمان کاتالونیا را در اختیار دارند، در حال آماده کردن زمینه لازم قانونی برای برگزاری همه پرسی استقلال در روز اول اکتبر هستند.


رهبران حزب کاتالان یک چارچوب قانونی را برای تبدیل این منطقه به یک جمهوری مستقل ارائه کرده اند، بر اساس این طرح اگر اکثر مردم کاتالونیا به خروج از اسپانیا آری بگویند، این طرح اجرایی خواهد شد.


هنوز مشخص نیست که این همه پرسی برگزار خواهد شد یا نه. ماریانو راخوی نخست وزیر محافظه کار اسپانیا وعده داده است تا هرگونه تصمیم رهبران کاتالونیا برای برگزاری همه پرسی استقلال را در دادگاه به چالش خواهد کشید.


دادگاه قانون اساسی اسپانیا پیش از این مانع برگزاری همه پرسی مشابهی در کاتالونیا شده است. به نظر می رسد حتی در صورتی که چارچوب قانونی استقلال کاتالونیا در پارلمان این منطقه تصویب شود، دادگاه قانون اساسی اسپانیا با آن مخالفت خواهد کرد.


کاتالونیا سالهاست که برای استقلال از اسپانیا تلاش می کند. 9 نوامبر 2014 میلادی حدود 80 درصد مردم کاتالونیا در یک همه پرسی غیر الزام آور خواستار جدا شدن ایت ایالت از اسپانیا شدند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

شروط روسیه برای انتقال سفارت خود از تل آویو به اور

تشدید حملات فرانسه بر علیه داعش در سوریه

اعاده اولین گروه از مهاجران غیرقانونی به ترکیه

ا

فرود اضطراری هواپیمای ترکیه از ترس بمب

گزارش تکان دهنده ای از وضعیت اسفبار مسلمانان روهین

«حامد کرزای» از هند خواست تا رهبری منطقه را به دست

کودکستانی در برلین مربی همجنس باز را برای بچه های

 

سیل در عربستان 40 قربانی گرفت

جن ها روستايی در آذربايجان ایران را سنگ باران می ک

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز