b_0_0_0_10_images_212365452.jpg

اساس نیوز: وزارت بازرگانی چین اخیرا افراد و شرکت‌های کره شمالی را از انجام مبادلات تجاری و اقتصادی جدید در چین منع کرده است.


اساس نیوز به نقل از رویترز، وزارت بازرگانی چین اواخر روز جمعه، کلیه افراد و شرکت های کره شمالی را از انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی جدید در خاک چین منع کرده است. این اقدام چین در راستای اجرای تحریم های شورای امنیت سازمان ملل اجرا شده که اوایل ماه جاری به تصویب رسیده است.


بر اساس این گزارش وزارت بازرگانی چین با انتشار اعلامیه ای در وبسایت خود تاکید کرد: درخواست های مربوط به سرمایه گذاری های جدید در کره شمالی از سوی شرکت های چینی، مورد موافقت قرار نخواهد گرفت. اقدامات جدید علیه افراد و شرکت های کره شمالی فورا اجرایی می شود.


تحریم های جدید چین، ژاپن، آمریکا و سازمان ملل با هدف افزایش فشار بر کره شمالی بوده تا برنامه های هسته ای و موشکی خود را متوقف کند.


شورای امنیت سازمان ملل 5 اوت به اتفاق آرا تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی وضع کرده است. این هشتمین قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی از سال 2006 میلادی به شمار می رود.


آمریکا نیز اخیرا برخی شرکت های چینی را به اتهام همکاری با برنامه های هسته ای و موشکی کره شمالی تحریم کرده است.


اقدام آمریکا برای اتخاذ تدابیر جدید علیه شرکت های چینی، با هدف افزایش فشار بر پکن است تا موضع سختگیرانه تری را در قبال مساله هسته ای کره شمالی اتخاذ کند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

آخوند عبدالعزیز داوری : آن چيزی كه به انسان مي ر

خوشحالی نتانیاهو از تعیین وزیر جدید خارجه آمریکا

انهدام یک تانک عراقی توسط داعش در منطقه الجرایشی د

انفجار در مرکز اسلامی مینسوتای آمریکا هنگام نماز ج

ساخت دیوار مرزی بین ایران و ترکیه

اظهارات وزیر کشور آلمان درباره دین اسلام

حدود جهاد از منظر قرآن

امیر قطر را در خانه اش زندانی کرده اند

آخرین پایگاه داعش در شمال سوریه سقوط کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات