b_300_300_16777215_10_images_202513_950.jpg

اساس نیوز: سخنگوی دولت هند از رایزنی دهلی نو با مقام‌های میانمار و بنگلادش برای اخراج حدود ۴۰ هزار نفر از مسلمانان روهینگیایی خبر داده است.


اساس نیوز به نقل از رویترز، سخنگوی دولت هند در سخنانی تاکید کرد: هند در حال مذاکره با بنگلادش و میانمار است تا حدود 40 هزار مسلمان روهینگیایی را اخراج کند.


هند بر این باور است که مسلمانان روهینگیایی به طور غیر قانونی در حال زندگی در این کشور هستند. ده ها هزار مسلمان روهینگیایی برای در امان بودن از خشونت بودایی های میانمار از اوایل دهه 1990 میلادی به بنگلادش و هند گریخته اند.


دهلی نو اعلام کرده است که تنها 14 هزار نفر از مسلمانان روهینگیا از سوی آژانس آوارگان سازمان ملل ثبت نام شده اند و سایر مسلمانان روهینگیا در حال زندگی غیرقانونی در هند هستند و باید اخراج شوند. هند از امضاکنندگان کنوانسیون های سازمان ملل درباره آوارگان و پناهجویان نیست .


سخنگوی وزارت کشور هند تاکید کرد: این مسائل در سطح دیپلماتیک با میانمار و بنگلادش مورد مذاکره قرار گرفته است.


مقام های دولت میانمار هنوز نسبت به اظهارات مقام های هندی واکنش نشان نداده اند. عفو بین الملل نیز اخراج مسلمانان روهینگیا را اقدامی خلاف وجدان ارزیابی کرده است.


دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در دهلی نو نیز اعلام کرد که در تلاش است تا واقعیت های بیشتری را درباره طرح هند برای اخراج مسلمانان روهینگیا به دست آورد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

قرارداد خرید S-400 در دیدار پوتین و اردوغان نهایی

وزیر کشور آلمان درباره تهدید تروریستی صدها داعشی د

ممنوعیت شماره 77 برای خودروها در ترکمنستان

شبه نظامیان کرد سوریه: عملیات رقه ابتدای آوریل آغا

امریکا خواستار توقف پروازها درشمال سوریه شد

ا

اهدایی ارزشمند به جامعه مسلمانان انگلستان

برخورد سرباز اسرائیلی با بچه های فلسطینی

جشنواره نقاشی کودکان فلسطینی در صحن مسجد الاقصی

آرامش نسبی در سوریه با اجرای آتش بس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز