ادامه مطلب...

اساس نیوز : منطقه مریوان دارای ویژگی های  هوایی معتدل است.این  شهر به نسبت شهر سنندج  پستی  و بلندی  کمتری  دارد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: در جریان سفر اخیر به مناطق اهل سنت غرب کشور، به دیدار ماموستا محمود نگل، امام جمعه اهل سنت روستایی به همین نام (نگل) رفتیم. این روستا که همگی ساکنان آن اهل سنت هستند، به یُمن برکت وجود نسخه ای تاریخی از قرآن کریم، یکی از قطب های گردشگری کردستان  بوده و سالانه پذیرای گردشگران زیادی از داخل و خارج کشور است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: درسفر اخیرمان به مناطق کردستان و مریوان سری به مسجد چهاریار نبی شهرستان مریوان زده و درحالی خدمت ماموستا محمد سعید بازرگان امام جماعت آن رسیدیم که ایشان مشغول تدریس به یکی ازطلاب حوزه علمیه بودند. لذا لحظاتی به انتظار نشستیم تا جلسه درس استاد به اتمام رسید و آنگاه  طی گفتگویی صمیمی نظرایشان را راجع  به مسائل مختلف جویا شدیم  که مشروح این گفتگو را در ذیل می خوانید.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: هوای صبح روز بیستم مهرماه درگرگان ابری و در علی آباد همراه با مه غلیظ بود که به نظر می رسید برای این ماه از سال زود باشد.هوا درقره بلاغ محل، برگزاری چهل ونهمین مراسم فارغ التحصیلی جمعی ازعلمای اهل سنت نیمه آفتابی بود و گروه های مردم ازهر سو برای رسیدن به محوطه مصلای بزرگ این روستای نام آشنا در حرکت بودند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز:افندی  زکریا هاشمی  امام  جمعه  روستای  چلوند  (روستایی از توابع  بخش  لوندویل  شهرستان  آستارا) تحصیلات  حوزوی  خود  را  از  سال  68 را از بندر  پل  در جنوب  کشور شروع  نموده  و درادامه  به  بندر خمیر رفت و مدتی  را نیز در آنجا  گذراند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : ماموستا هادی احمدی از مدرسان با سواد و اهل تحقیق حوزه علمیه قایی در بانه از جمله افرادی است که در سال های اخیر تلاش زیادی را در جهت بررسی عقبه فکری و اعتقادی گروه ها و جریانات انحرافی انجام داده است .ایشان عضو هیات تحریریه فصلنامه باران شافع به عنوان نخستین مجله دینی _ فرهنگی اهل سنت غرب کشور است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : شهر سنندج  معروف  به  شهر هزار تپه  و  شهر  مساجد از زمانی  که  بنده در تابستان  بیست و چهار سال  قبل  برای  آخرین  بار  آنجا  را  ترک  کردم  تغییرات  بسیاری  پیدا کرده  بود.

ادامه مطلب...

اساس  نیوز : مولوی  عبدالکریم علی بائی  امام  جمعه  اهل سنت  مشهد ریزه (واقع در استان خراسان رضوی )  تحصیلات  حوزوی  خود  را  از سال  81  از حوزه علمیه  انوارالعلوم  خیرآباد  شروع  کرده  و پس  از گذراندن  دوره  دوساله  شعبه  حفظ ، به  فراگیری  علوم  دینی  پرداخت  و  تا  پایان   دوره را  در آن  حوزه  علمیه  گذراند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز:مولوی بهزاد فقهی مدرس حوزه علمیه زین الدین ابوبکر تایبادی طی گفتگوی  اختصاصی  با  سایت  اساس  نیوز  مساله  شهادت  را  در فرهنگ  اسلامی  یک  آرمان  و ارزش و طریقه ای  برای  رفتن از این  دنیا  برشمرد  و گفت:هر انسانی  سرانجام  باید  به دلایل  مختلف از جمله  بیماری،سوانح  و عوارض  ناشی  از آن  طعم  مرگ  را بچشد  و چقدر خوب  است  که  خون  شخص  در  راه  آرمانش  بر زمین  بریزد.شیوه ای  که  بتواند با آن پیامی  را  به  نسل های  آینده  منتقل  نماید.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: دکتر موسی جرجانی گفت: كتاب «امام حسين» كه به زبان تركمني و به نظم و نثر نوشته شده، يكي از كتابهاي قديمي رايج در بين تركمن هاست.

آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز