ادامه مطلب...

اساس نیوز: ازمراسم ختم قرآن کریم مسجد مکی زاهدان که با اجتماع چند صد هزار نفری مردم مومن و روزه دار برگزارمی گردد ،بعنوان بزرگترین مراسم جمعی در دهه آخر ماه مبارک رمضان یاد می شود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : حدود 40 سال پیش ، بخشی از بلوچ های ضلع شرقی شهرستان گالیکش  عمدتا  ساکن روستایی به نام" منجلو " بودند که  بر روی بلندی تپه ای مشرف به جنگل واقع شده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : حاجیه خانم آسیه میرزاعلی متولد سال 1357 شهرستان آق قلا تحصیلات دینی و حوزوی اش را از حدود 12 سال قبل  با ورود به دانشگاه "دراسات" علوم اسلامی کشور سوریه  و معهد فقه اسلامی جامعه "ابوایوب انصاری" این کشورآغاز کرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز:مولوی اسماعیل کلالی درسخنان مراسم نماز جمعه بیست و ششم خرداد ماه مسجد جامع روستای خیرآباد تایباد ضمن تلاوت سوره مبارکه قدرگفت:لطف و احسان خداوند متعال است که در بهترین ماه سال یعنی ماه مبارک رمضان و در بهترین روز هفته یعنی روز جمعه قرار داریم و این احسان خداوند است که که به ما زندگی داد تا رمضان را در یابیم.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: برگزاری کلاس های قرآنی بانوان اهل سنت بندرترکمن تنها مربوط به ایام ماه مبارک رمضان نمی شود و بلکه آنها در همه طول سال به این امر مهم و خداپسندانه اهتمام می ورزند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: جلیل بهرامی نیا از چهرهای فرهنگی فعال درمراسم نخستین شب قدر ماه مبارک رمضان در سنندج گفت:نوع دین مداری بسته به نوع شخصیت ما متفاوت است و بدون شک هستند کسانی که ابزار گونه و با نگاهی فرصت طلبانه از دین و دین مداری بهره برداری می کنند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : خوارج صدر اسلام حضرت علی رضی الله عنه را در بیست ویکم ماه مبارک رمضان  به شهادت رساندند چون می دانستند وجود ایشان آنها را از اهدافشان دور خواهد کرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مولوی حسین سلیمان پور، فارغ التحصیل حوزه علمیه دارالعلوم زاهدان بوده و در حال حاضر به عنوان کارشناس امور فرهنگی و مدیر داخلی سایت حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد مشغول به فعالیت است .

ادامه مطلب...

:حافظ عبدالقادر تاجیکی مسوول کتابخانه حوزه علمیه علمیه انوالعلوم خیرآباد تایباد تحصیلات حفظ و قرائت قرآن کریم را در این حوزه علمیه گذراده و مدتی هم بعنوان استاد درخدمت شاگردان حفظ انوارالعلوم بود.ایشان در حال حاضر نیز ضمن مسوولیت در کتابخانه مرکزی،در طوط هفته چند ساعتی نیز با شعبه حفظ همکاری می نماید.

ادامه مطلب...

اساس نیوز:امام جمعه اهل سنت بندرترکمن حادثه تروریستی تهران را عملی بزدلانه  توسط گروه های تند روی افراطی  خواند و آن را محکوم کرد.