ادامه مطلب...

اساس نیوز : حکم تکفیر در نزد اهل سنت، قدرت ونفوذش را از مرجعیت شریعت اسلامی کسب می کند .

ادامه مطلب... 

اساس نیوز : گروه داعش تا به امروز انسان های زیادی را قتل و عام ، و شهرهای بزرگی را نیز به ویرانه  تبدیل کرده  و مسلمانان بی شماری را آواره وسرگردان کرده است .این خود ظلم عظیمی برای بشریت ومخصوصا جامعه اسلامی بشمار می رود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :با آغاز حملات مهلک بر علیه نیروهای داعش در عراق  و سوریه و فرار برخی از رهبران داعش از عراق به سوریه، این پرسش برای بسیاری مطرح شده که ابوبکر البغدادی، رهبر داعش کجاست؟ در این رابطه چند سناریو مطرح شده است.  

ادامه مطلب...

اساس نیوز / "Murat Yetkin" : مهاجرت مسئله ای است که از دیرباز وجود داشت اما با آغاز جنگ داخلی سوریه , این مسئله بسیار شدت گرفت.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :بسیاری از تحلیل گران مسائل منطقه اعتقاد دارند عربستان سعودی با پشتوانه دلارهای نفتی در کشورهای مختلف در حال نشر آموزه های وهابیت است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : یکی از شبهه افکنی های کفار بر علیه دین اسلام این بوده است که اسلام برای اداره جامعه ناکارآمد بوده و عامل همه گرفتاریها و عقب ماندگی های جامعه اسلامی دین اسلام است .

 ادامه مطلب...

اساس نیوز: دانشیار دانشگاه اموراقتصادی ومالی روسیه در بررسی گروه تروریستی دولت اسلامی نوشت : داعش درحال غروب است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز/ عثمان آتالای؛ تحلیلگر ترک : در آراکان که یکی از ایالت های هفتگانه میانمار می باشد مسلمانان روهینگیا و بودایی های راخین زندگی می کنند. اما مسئله ای که در اینجا وجود دارد اینکه دولت میانمار , مسلمانان روهینگیا را بعنوان شهروندان خود به رسمیت نمی شناسد . به مسلمانان روهینگیا , "بنگالی " گفته می شود . یعنی ادعا می کنند که آنها از بنگلادش آمده اند و بومی میانمار نیستند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :خوارج معنی قرآن را غلط و نادرست درک می کنند.آنان آیاتی را که برای کفار نازل شده را به مسلمانان تعمیم می دهندبه فرمایش حضرت ابن عمر (رض): خوارج بدترین مردمان نزد الله تعالی هستند. چرا که آیاتی را که در مورد کفارنازل شده را به مسلمانان تعمیم می دهند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز / yenimesaj : دین اسلام به لطف سرچشمه پاک آن " قرآن"  , پیامبر گرامی اش " محمد مصطفی " (ص) و امامان اهل بیت که پیشوایان هدایت بودند تا به امروز زنده نگاه داشته شده است.

آخرین تحلیل ها