ادامه مطلب...

اساس نیوز: در مقاله ای که در پایگاه اینترنتی روزنامه "گونش" چاپ ترکیه منتشر گردیده , به موضوع کشمکش ها و نزاع گروه های مختلف در افغانستان پرداخته شده و نویسنده معتقد است که منشا همه این نزاع ها آمریکا و عربستان می باشند : 

ادامه مطلب...

اساس نیوز ، عبیدالله جمالزائی  ثمره :از جمله عوامل اصلی که سهم بسیاری در گسترش پدیده تروریسم در جهان عرب و دنیای اسلام دارد، روش تکفیری ها و برخورد همراه با زور و قهر و غلبه آن ها با مخالفین شان است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: بعد از حوادث حملات مسلحانه در شهرهای آکتوب وآلماتی قزاقستان مقامات امنیتی این کشور گزارش های زیادی از پیشرفت مقابله با تروریسم در این کشور می دهند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: نوشته ای از روزنامه " dogruhaber " تقدیم شما می شود که "Sezgin Özbay" نویسنده آن , از سکوت مسلمانان در برابر تجاوزات رژیم اسرائیل به قدس و مسجدالاقصی گلایه کرده است :  

ادامه مطلب...

اساس نیوز: در مطلبی که ترجمه آن تقدیم شما می شود با یادآوری واقعه آزادی قدس توسط صلاح الدین ایوبی , اولویت های کنونی جهان اسلام برای آزادی قدس برشمرده شده است :

ادامه مطلب...

اساس نیوز: در غالب موارد تکفیر دیگران و حب برتری جویی،به ایجاد قواعد جدید وشانه خالی کردن از مفهوم قواعد ونصوص دینی می انجامد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : در مطلبی که ترجمه آن تقدیم شما می شود به مسئله ضرورت آزادی قدس و حمایت از مقاومت فلسطین پرداخته شده است . از نظر نویسنده , اولویت اصلی مسلمانان در شرایط کنونی , کنار گذاشتن اختلافات داخلی و متمرکز شدن به مسئله آزادی قدس از دست رژیم صهیونیستی است:

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عبدالقیوم شکاری : اسلام و هویت متمایز فرهنگی – اجتماعی جامعه اسلامی همواره  با تلاش هایی برای هویت زدایی از باورهای اصیل دینی خود مواجه بوده است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز: در مطلبی که ترجمه آن تقدیم شما می شود به موضوع  گذشته و حال پذیرش اسلام توسط مردمان  قبیله کافرستان در افغانستان که امروزه نورستان خوانده می شود پرداخته شده است :

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عبیدالله جمالزائی : امروزه جهان اسلام با هجمه گسترده غرب علیه فرهنگ و اعتقادات اسلامی مواجه است که این پدیده با نام اسلام هراسی مشهور شده است.