ادامه مطلب...

اساس نیوز: با کمال تأسف چند سالی است که برخی از جاهلان برای پیشبرد اهداف شوم خودشان به انواع عملیات های جنگی – و به زعم خودشان استشهادی – غیر شرعی (انتحاری) از قبیل هدم و تخریب مساجد با هدف کشتن نمازگزاران دست زده اند و متاسفانه این قبیل رفتار، تا کنون هم ادامه داشته است.

ادامه مطلب...

«إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ / هرآئینه مومنان برادران همدیگرند» (حجرات: ۱۰)
شکی نیست که یکی از عوامل پیشرفت ملت‎ها و رمز پیروزی آنها، پیوند اتحاد و یکی‎شدن بوده است؛

ادامه مطلب...

عبدالقیوم شکاری : در یکسال گذشته تحولات ایجاد شده بعد از مرگ ملک عبدالله پادشاه سابق عربستان در این کشور، علاوه بر محیط داخلی، فضای منطقه ای را نیز به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است.در فضای داخلی منتقدان اعتقاد دارند ولیعهد جوان عربستان به اسم اسلام معتدل در حال سوق دادن جامعه سنتی این کشور به سمت شیوه زندگی غربی است .در عرصه خارجی هم غالب صاحب نظران هماورد طلبی های محمد بن سلمان را مصداق عملی بازی با آتش می دانند...

ادامه مطلب...

عباآخوند محمدنژاد: ... یک نمونه آشکار از شیوخ وهابی نجدی که سابقا از داعیان وهابیت بود، اما به کفر گروید، شیخ عبدالله القصيمي است که دهها کتاب و سخنرانی در رد مذاهب دیگر –من جمله در رد تصوف- داشته و چندین کتاب علیه شیوخ الازهر به نگارش در آورده است. اما سرانجام این شیخ سعودی نیز ملحد شد و به کفر گروید. وی حتی در دفاع از کفر خود کتاب هم نوشت، مانند: «الكون يحاكم الإله و العرب ظاهرة صوتية».

ادامه مطلب...

اساس نیوز : در مطلبی که ترجمه و تقدیم شما می شود " محمت اوجاقتان" نویسنده این مطلب سعی کرده است با انتقاد از توسعه نیافتگی کشورهای مسلمان , نظر خوانندگان را به مبحث توسعه و پیشرفت معطوف نماید:

ادامه مطلب...

اساس نیوز: یکی از ملاک های اصالت یک جریان رسانه ای، ثبات قدم آن در ارائه رویکرد و پایندی به مبانی اعلانی و غیرسیاسی کاری است. به عبارت دیگر، جریانی که مدعی اصالت، خیرخواهی، آزادی و فراغت از وابستگی جناحی و گروهی است، می بایست این ادعا را در رفتار و تولیدات خود نیز به نمایش بگذارد. چرا که همگان می دانند، ادعای «اصلاح گری» با زیر چتر «قدرت های سیاسی مشکوک» رفتن، سازگاری ندارد؛ حال، چه برسد به هم آوازی جریان رسانه ای که مدعی اسلام خواهی است و قدرت های سیاسی که دشمنی و ناسازگاری آنان با اسلام و آموزه های آن به اثبات رسیده است.

ادامه مطلب... 

اساس نیوز : امروزه دنیای جهان اسلام در آتش فتنه تکفیر می سوزد و سرزمین های زیادی از جهان اسلام گرفتار این بلای خانمان سوز شده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،ماموستا صهیب دستوره : اگر در زندگی پیامبر اکرم( ص ) و سخنان و توصیه های  ایشان دقت کنیم به  وضوح و به کرّات در جای جای و مقام های مختلف کلمه "امت"را مشاهدە می کنیم.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: ولیعهد عربستان اعلام کرد " به اسلام معتدل بازمی گردیم" . نگاهی به پشت پرده , دلایل و عواقب آن :

ادامه مطلب...

اساس نیوز : وبسایت میدل ایست آی در مطلبی در خصوص اقدامات پشت پرده عربستان سعودی و امارات متحده عربی در تحریک بارزانی به برگزاری همه‌پرسی جدایی از عراق نوشته است که اگر چه ملک سلمان پادشاه عربستان در مواضع رسمی خود از یکپارچگی عراق اعلام حمایت می‌کرد ولی دربار سعودی چندین نماینده را نزد بارزانی فرستاد تا وی را به جدایی‌طلبی تشویق کند تا از این رهگذر، از قدرت ایران، ترکیه و عراق در منطقه بکاهد.

آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز