ادامه مطلب...

اساس نیوز / روزنامه( Karar ) ترکیه: آیا رئیس جمهور جدید آمریکا به قول خود درباره انتقال سفارت آمریکا به قدس عمل خواهد کرد ؟ آیا اسرائیل این تصمیم را خواهد پذیرفت ؟  در آن صورت واکنش دنیای اسلام چه خواهد بود ؟

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عبدالقیوم شکاری : یادداشت ذیل در روزهای پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور در سایت اساس نیوز منتشرشد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: تحلیلی در پایگاه اینترنتی روزنامه " سوزجو" ترکیه منتشر شد که در آن به موضوع معطوف شدن توجه داعش به کشورهای ترک زبان و یارگیری از جوانان آن مناطق پرداخته شده است. ترجمه آن تقدیم شما می شود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،بهروز قزل* :اسلام، دین صلح و مروت است و در قابل تقدیر بودن آورده های این دین مبین برای بشریت تردیدی نیست.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عبدالرحمان براهویی: مشروعیت و مقبولیت مواضع و سیاست خارجی دولتها یکی از دغدغه های همیشگی آنهاست .بر این اساس غالب کشورها از طرق مختلف تلاش می کنند تا سایر دولتها را  مجاب نمایند که در مناسبات خارجی شان منافع آنها را هم مد نظر داشته باشند .

ادامه مطلب...

اساس نیوز:اغلب اتباع تاجیک که دردام داعش افتاده اند ،درروسیه توسط استخدام کنندگان این گروه تروریستی افراطی استخدام شده اند و ازآنجا به عراق وسوریه می روند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: " خیرالدین کارامان " یکی از تحلیلگران روزنامه " ینی شفق " ترکیه , در تحلیلی که اخیرا از وی منتشر شده بود به ارتباط ترور و دین و استفاده تروریست ها از نام دین پرداخته بود . در پایان آن تحلیل چند سئوال را مطرح کرده بود . در این تحلیل وی سعی می کند به دو سئوال در مورد تکفیر پاسخ دهد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مقاله ذیل تحت عنوان تکفیری گری ؛ کلیدی برای درک ماهیت داعش توسط سلام المارایاتی نوشته شده است .نویسنده در این مقاله تلاش دارد رابطه تفکرات تکفیری و اعمال خشونت آمیز داعش را تشریح نماید.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : پس از آنکه ارائه و تصویب قطعنامه شورای امنیت درباره برقراری آتش‌بس در سوریه به نام ترکیه و روسیه ثبت شد، همکاری و هماهنگی این دو کشور در مسائل مربوط به سوریه رو به افزایش است. در همین راستا، همزمان با اعلام تصمیم کرملین برای خروج بخشی از نیروهای روس از سوریه، اخبار جدیدی از حمایت میدانی روسیه از ترکیه در عملیات علیه داعش منتشر شده است.
 

آخرین تحلیل ها