b_300_300_16777215_10_images_teessss.jpg

اساس نیوز :یکی از علایم خوارج در حدیث به این گونه آمده است: « یقتلون اهل الإسلام و یدعون اهل الأوثان »! (ابوداود باب قتل الخوارج)؛ یعنی آنان مومنین را به قتل می‌رسانند و بت‌پرستان را رها می‌سازند!

در تایید این پیشین‌گوئی پیامبر اسلام، بسی واقعات رخ داده است؛ از جمله: خوارج بعد از جدائی از لشكر سیدنا علی مرتضی کرم الله وجهه، اقدام به فتنه‌پردازی و تجاوز در جهان اسلام کردند و به مشرکان هیچ گونه تعرّضی ننمودند!

داستانی از برخورد خوارج با مسلمان را به این گونه نقل کردند: هنگام ظهور خوارج، گروهی از اهل اسلام كه برای حج عازم شهر مكه بودند، با گروهی مسلح از خوارج رو برو شدند؛ اهل اسلام با خود گفتند: اگر ما خود را مسلمان معرفی كنیم، خوارج ما را می‌کشند؛ بنابر این خود را گروهی از اهل كتاب جا بزنیم كه برای تحقیق و جستجو از اسلام بدین دیار سفر نموده‌ایم.

خوارج که خود را عاملان بر قرآن می‌دانستند، با خود گفتند: خداوند در قرآن كریم به ما توصیه كرده است: هرگاه كافری از شما تأمین خواست، به او تأمین دهید تا كلام پرودگار را بشنود « وَإِنْ أَحَدٌ مِنَ الْمُشْرِكِینَ اسْتَجَارَكَ فَأَجِرْهُ حَتَّى یَسْمَعَ كَلَامَ اللَّهِ »؛ لذا از كشتن آنان صرف نظر كرده و آنان را تا مكه مکرمه همراهمی؛ چرا كه پروردگار در ادامه‌ی آیه می‌فرماید: «ُثمَّ أَبْلِغْهُ مَأْمَنَهُ»؛ یعنی: آنان را به جای امنشان برسان.

اما سوال این است: آیا پروردگاری كه اینگونه مراعات كفار را کرده! در مورد مسلمانان هیچ توصیه‌ای ننموده است؟ مگر علاوه از این است که خداوند، تمامی مومنان را برادر همدیگر معرفی می‌کند؟ و نیز علاوه از این است که رسول معظم اسلام صلی الله علیه و سلم می‌فرماید: لزوال الدنیا أهون علی الله من قتل رجل مسلم. (مسلم، تشدید قتل المومن)؛ یعنی: كشته شدن مسلمانی، نزد پروردگار از نابودی تمام دنیا سنگین‌تر است!!!

اگرجایگاه واقعی مسلمانی را می‌دانستیم که خداوند متعال به او چه جایگاهی عطا کرده است، عملکرد خویش را اصلاح می‌نمودیم؛ بجای موضع‌گیر علیه یکدیگر هم‌چون "سدی فولادین و بنیانی مرصوص" برای برادران مسلمان می‌بودیم.

خداوند مسلمانان را به وسیله‌ی ایمان چنان ارزش و الایی عنایت کرده که بیت الحرام آن ارزش و حرمت را ندارد.

لااله إلا الله روح نظام هستی است! اگر نام الله متعال بر زبان حتی فردی جاری نشود، خداوند نظام هستی را نیست کرده روز دادرسی مظلومان (قیامت) را برپا می‌کند.

در آخرت گویندگان این کلمه‌ی مبارک رهسپار بهشت برین می‌شوند؛ چنانکه در حدیث آمده است: «من لقی الله لایشرک به شیئاً دخل الجنة.  (رواه البخاری)؛ هر شخص در حالی با پروردگار دیدار کند که با او چیزی را شریک نگرداند، داخل بهشت خواهد شد.

پیامبر اسلام در حدیث دیگر می‌فرماید: «ما من أحد یشهد أن لا إله إلا الله و أن محمداً رسول الله صدقاً من قلبه إلا حرّمه الله علیه النار. (رواه البخاری)؛ هر شخص از صدق قلبش گواهی به لا اله الا الله و محمد رسول الله بدهد، خداوند جهنم را بر او حرام می‌گرداند. در اخیر از خداوند متعال خواستارم که ارزش ایمان و مومنین را در قلب ما جایگزین كند.

محمد دهواری،منبع سایت :سنت آن لاین

 

مطالب مرتبط:

بازسازی مساجد تخریب شده در غزه

ب

650هزار نفر خواهان استیضاح ترامپ هستند

کمک‌های بنیاد دیانت ترکیه به نیازمندان پاکستانی در

راه اندازی جنبش«حفاظت از قبله اول مسلمانان » در هن

روسیه: داعش و النصره "فناوری" سلاح شیمیایی دارند

ﻣﻮﻻﻧﺎ ﻋﺒﺪﺍﻟﺤﻤﯿﺪ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺗﺮﻭﺭﯾﺴﺘﯽ ﻋﻠﯿﻪ ﻣﺮﺯﺑﺎﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﺤ

اعلام آمادگی دمشق برای شرکت در مذاکرات ژنو

هیلاری کلینتون می خواهد کشیش شود

کاهش حقوق مقامات دولتی عربستان

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز