ادامه مطلب...

اساس نیوز،عبدالقیوم شکاری*: زلزله دلخراش استان کرمانشاه و کشته و زخمی شدن تعداد قابل توجهی از برادران عزیز کردمان در این حادثه قلب های همه ما را به درد آورد .

ادامه مطلب...

اساس نیوز:مولانا فیض محمد سادات در خطبه نماز جمعه این هفته تاکید کرد : نباید با اهانت و سخنان نسنجیده زمینه خشونت و تفرقه را در میان امت اسلامی هموار کرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز:براساس اعلام سایت استانداری گلستان ،سید مناف هاشمی استاندار گلستان در حکمی الحاج عبدالحی آخوند میرزاعلی امام جمعه آق قلا را به عنوان مشاور خود در امور اهل سنت گلستان منصوب کرد .

ادامه مطلب...

اساس نیوز :  وی مردی متوسط القامت، خوش بیان، اهل منطق، دارای صدای گیرا، و شیک پوش بود.

ادامه مطلب...

گلدی آخوند کمالی: بر اساس مستندات برجای مانده، در زمان ارازآخوند محمدی رحمت الله علیه نیز تهدیدات وهابی و تکفیری وجود داشته و ایشان آگاهی های لازم را به مخاطبان خویش داده است. متاسفانه امروز پیروان گروه های افراطی کار را به جایی رسانده اند که ادعا می کنند در روز قیامت چیزی به نام شفاعت نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم  نخواهد بود. ادعای این افراد قابل توجیه نبوده و نیست. زیرا در این زمینه احادیث زیادی از نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم مذکور است که همگی مساله شفاعت را تایید می کند. پس کسی که چنین موضوع  مهمی را رد نماید در هرمرتبه و جایگاهی که باشد در روز قیامت جزو افراد مرتد شناخته می شود.

ادامه مطلب...

عصام الدین آخوند گوگلان: هیچ بنده ای حق ندارد نسبت به انسان دیگر ولو آنکه آن شخص کافر هم باشد، ظلم بورزد. از نبی مکرم اسلام حدیث شریف است که می فرماید: «به تحقیق از دعای فرد مظلوم بترسید؛ زیرا در دعا، بین فرد مظلوم و باریتعالی هیچ پرده ای وجود نخواهد داشت و دعای وی طبق وعده خدای متعال پذیرفته خواهد شد، اگرچه که آن شخص کافربوده باشد».

ادامه مطلب...

علی آخوند آرخی با انتقاد ازبرخی رفتارهای رایج در جوامع اسلامی خاطرنشان کرد: بسیار مشاهده می شود که خانواده ها، دختران را از ارث محروم کرده و قوانین شرعی را درموردشان رعایت نمی کنند. بعضی ها هستند که اساسا رسیدن ارث به دختران را قبول ندارند و این مخالفت با موازین شرعی دین اسلام است ... [همچنین] وادار کردن خواهران به اینکه سهم خود را به برادران خود ببخشند صحیح نیست. هدیه کردن سهم الارث پیش از تقسیم آن نیز صحیح نیست چون شخص باید بداند ازتقسیم مال چه چیزی به او می رسد. برخی از اعضای خانواده ها با گذشت زمان به مالی که هدیه داده اند رجوع می کنند اما باید بدانید مال هدیه داده شده (هبه شده) را نمی توان پس گرفت.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،محمد بلوچ‌زهی: از شما چه پنهان سال‌هاست که مردمان سیستان و ‌بلوچستان اعتماد خود را به رسانه‌ها، چه رسانه ملی باشد و یا دیگر رسانه‌ها، از دست داده‌اند. دلیل آن نیز این است که ‎بلوچ‌ها و سیستانی‌ها متهم ردیف اول سوءذهنیت‌های حاصله درباره ناامنی را رسانه‌ها و در وهله نخست، رسانه ملی می‌دانند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز:در دو هفته خبر با انتشار اخبار و گمانه زنی های مرتبط  با طرح سوال حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان از وزیر کشور درباره طرح تقسیم استان سیستان و بلوچستان حاشیه هایی پیرامون این مساله ایجاد شد .

ادامه مطلب...

اساس نیوز: ماموستا فائق رستمی نماینده اهل سنت در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مسجد جامع قبای مریوان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اساس نیوز که در دفترکار ایشان صورت گرفت پیرامون اقدامات انجام شده درخصوص رفع مشکلات منطقه کردستان تاکید کرد در این زمینه رایزنی هایی با مسئولان کشوری انجام شده است.

آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز