ادامه مطلب...

اساس نیوز ،رسول فاروقی* : پدیده تکفیر از جمله فتنه هایی است که امت محمدی صلی الله علیه و صحبه و سلم را چند پاره کرده است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : دکتر عبدالصدیق آخوند کشمیری مدرس حوزه علمیه  و عالم اهل سنت ترکمن در گفتگو بااساس نیوز مساله  توسل را سرفصل صحبت های خود قرار داد و گفت:همانگونه  که می دانیم  امروزه  مساله توسل موافقان و مخالفانی پیدا کرده است.در زمان  حال  مخالفان  و کسانی  که خواهان  تفکیک  جزییات  مساله  توسل هستند این  پرسش را مطرح  می نمایند  که آیا توسل درمذاهب  وجود دارد یا خیر؟

ادامه مطلب...

اساس نیوز : نام محمد،کنیه ابوعبدالله،لقب ناصر الدین شافعی،منسوب به جد اعلای خویش(شافع).شجره نسبش از این قرار است:محمد بن ادریس بن عثمان بن شافع بن سایب بن عبید قریشی،الهاشمی،المطلبی،جد هفتمش به رسول اکرم ملحق می شود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،عبدالقیوم شکاری * : در هفته ها و ماه های گذشته وقوع چند رویداد، فضای رسانه ای فعالان اهل سنت را تحت تاثیر خود قرار داده است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : در عصر کنونی ،جهان اسلام به شدت دچار معضل خطرناک جریان های تکفیری شده است.هر روز در گوشه وکنار دنیا خون مسلمین بی گناه ریخته می شود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،محمد بن علوی المالکی : مسلمانان باید با جدیت در راه احیای اخوت حقیقی اسلامی گام بردارند تا امت اسلامی با همه گروه ها و مجموعه هایش ، از سر دل سوزی به دین و برای تقرب به خدا و رسول ، در نصرت دین خدا هم داستان شوند و این اقدام بر همه کار ها و جهت گیری ها مقدم باشد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،محمد بن علوی المالکی : مطلب ذیل برداشتی از کتاب هشدار در خصوص تکفیرهای بی رویه اثر محمد بن علوی المالکی است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : درحدیث بسیار معتبر وصحیحی از قول رسول اکرم(ص) که در صحیح بخاری ومسلم آمده است:

{اذا قال الرجل لاخیه یا کافر هو باء به احدهما} .هرمردی که به برادر خود بگوید ای کافر همانا آن کفر به یکی از آنان برمی گردد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز:افندی تاج الدین برزکوهی امام جمعه مسجد جامع فاروق اعظم (رضی الله عنه)شهر اسالم در اوایل انقلاب اسلامی به دلیل آن که دریک خانواده مذهبی پرورش یافته بود، پس ازاتمام دوره ابتدایی با راهنمایی پدرگرامی اش تصمیم به تحصیل در مدرسه دینی گرفته  و درمدرسه دینی روستای چلوند (واقع دربخش لوندویل شهرستان آستارا) ثبت نام نمود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: شناخت دقیقِ ابعاد مختلف اندیشه, گفتار و سیرت عملی پیامبر اسلام صلی الله علیه وسلم  به‌عنوان انسان کامل, مربی انسان‌ساز, صاحب اخلاق نمونه و والا و به تعبیر قرآن «أسوة حسنة» الگو و سرمشق کامل؛ برای مسلمانان عصر حاضر و به‌ویژه نسل جوان ضرورتی اجتناب‌ ناپذیر است. رسول‌الله صلی الله علیه وسلم معلم بشریت است و برای زندگی مادی و نیازهای معنوی انسان‎ها برنامه‌ای جامع و همه‌جانبه به ارمغان آورده است که اگر به آن چنگ زده و با تمام وجود به آن تمسک جویند، سعادت دوجهان را برایشان تأمین می‌کند.

آخرین تحلیل ها