ادامه مطلب...

اساس نیوز:در طول تاریخ  و از صدر اسلام تاکنون جریان های زیادی رخ داده که بزرگترین وخطرناک ترین آن ،جریان تکفیرمسلمانان  بود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز:یادداشت ذیل از طرف ابومحمد  از اهل سنت جنوب کشور برای سایت اساس نیوز ارسال شده است .نویسنده در این مطلب تلاش داشته است مضرات شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت را بیان نماید .

ادامه مطلب...

اساس نیوز :امام اعظم ابوحنیفه (رح)می‌فرماید: «لا نکفر احدا من اهل القله بذنب مالم یستحله»؛ ما هیچ کس از اهل قبله را به سبب گناه و معصیت آن تکفیر نمی‌کنیم تا زمانی که آن را حلال نداند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،عبدالرحمان براهویی : در چند دهه اخیر زندگی انسان در بخش های مختلف دچار تحولات اساسی شده است .یکی از مهم ترین جنبه های این تحول، افزایش سرعت انتقال و گردش اطلاعات و ظهور و بروز ابزارها و شیوه های نوین اطلاع رسانی است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز: الحمدلله رب العالمین و الصلاة و السلام علی اشرف المرسلین محمد صلی الله علیه و سلم و علی آله اصحابه اجمعین اما بعد:

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مطلب ذیل  توسط یکی از اساتید دانشگاه کابل در یکی از گروه های فیس بوک منتشر شده است .نگارنده در این مطلب انحرافات غیر مقلدان و ضرورت پاسخ گویی به شبهات آنها را توضیح داده است :

ادامه مطلب...

اساس نیوز :از جمله چیزهائی که عدم شناخت و آگاهی نسبت به آن در تکفیر افراد سهم بسزایی داشته ، عدم آگاهی صحیح افراد از مرز بین کفر و ایمان است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز :یکی از علایم خوارج در حدیث به این گونه آمده است: « یقتلون اهل الإسلام و یدعون اهل الأوثان »! (ابوداود باب قتل الخوارج)؛ یعنی آنان مومنین را به قتل می‌رسانند و بت‌پرستان را رها می‌سازند!

 ادامه مطلب...

اساس نیوز،عبدالقیوم شکاری :غالب ما مسلمانها وقتی که بخواهیم دین مان اسلام را به پیروان سایر ادیان معرفی کنیم ، اولین جمله ای که بر زبان جاری می کنیم، این است که اسلام دین رحمت است . واقعیت هم همین است .نامگذاری دین ما به عنوان اسلام هم نشان دهنده این است که ماهیت و جوهره دین ما بر محور و بنیان آرامش وآسایش قرار گرفته است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز :بیشترین تاثیری که ابن تیمیه بر منحرفان تندروی قرنهای بعد از خود گذاشت، حکم به تکفیر و شرک مسلمانان بود. به نحوی که قرنهای بعد حرفهای وی توسط سلفی های تکفیری، محمد بن عبدالوهاب و پیروان وهابی اش به وفور تکرار شد.

آخرین تحلیل ها