ادامه مطلب...

اساس نیوز،عبید الله جمالزائی  : مبحث تکفیر از جمله موضوعاتی بوده است که در منابع مذاهب اربعه اهل سنت و جماعت به آن توجه ویژه ای شده است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مراسم فارغ التحصیلی شش نفراز خواهران حوزه علمیه حضرت سمیه رضی الله عنها اهل سنت روستای رضا آباد از بخش رامیان استان گلستان در مسجد محمدی برگزار گردید.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :آگاهی از اخبار و تحولات اهل سنت ساکن تهران یکی از حوزه های مورد علاقه فعالان اهل سنت در مناطق مختلف کشور بوده است .سکونت بخشی از نخبگان اهل سنت در کنار تعداد قابل توجهی از کارمندان ادارات و سازمانهای دولتی در تهران باعث افزایش علاقه رسانه ای به امور اهل سنت تهران شده است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مولانا سادات خطیب مسجد جامع حضرت امام ابوداود سجستانی از خبرگزاری اساس نیوز تشکر کردند .

ادامه مطلب...

اساس نیوز،یونس سجادی استاد اهل سنت دانشگاه : در چند سال اخیر ظهور و بروز پدیده ای بنام گروه های تندرو تکفیری بسیاری از تحلیل گران مسلمان را غافلگیر کرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،دکتر جلال جلالی زاده  : هنوز هم معلوم نشده که هدف اولیه‌ از ایجاد داعش چه بوده؟ چه دولت‌ها وگروه‌هایی‌ پشت این قضیه بوده‌اند؟

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عبدالقیوم شکاری : خبرها و گزارش های منتشر شده از جدی شدن خبر حضور داعش در منطقه آسیای مرکزی و بویژه دو کشور تاجیکستان و ترکمنستان دارد .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : بحث رویت هلال ماه و به تبعیت از آن اعلام عید فطر هر ساله مباحثی را در فضای جامعه اسلامی ایجاد کرده است .

مطلب ذیل توسط حافظ امان الله یلمه گرآوری شده و نامبرده در آن تلاش کرده است به مبحث اختلاف افق از نگاه کتب و منابع اهل سنت بپردازد:

ادامه مطلب...

اساس نیوز :در پی اعلام روز یکشنبه به عنوان عید فطر در عربستان سعودی و برخی از کشورهای همسایه ،شبهاتی در فضای مجازی در را رابطه با دلایل عدم اعلام عید در کشور ما مطرح شد .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مطلب ذیل در یکی از کانال های تلگرامی اهل سنت منتشر شده است .نویسنده متن که از برادران کرد هستند ،در این متن نسبت به فتنه انگیزی های شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت به ویژه شبکه کلمه به جوانان اهل سنت هشدار می دهد.

آخرین تحلیل ها