ادامه مطلب...

اساس نیوز :نماز یک عبادت بسیار مهم و بزرگ است که شریعت مقدّس اسلام بر ادای آن تأکید زیادی نموده است. چنانچه خداوند جلّ جلاله می فرماید: [برای آن بندگان من که ایمان آورده اند بگو که نماز را بر پا دارند.]

ادامه مطلب...      

اساس نیوز: رجب هفتمین ماه اسلامی است واز ماه های حرام می باشد پیامبر اکرم با دیدن این ماه دعای ذیل را می خواندند:
"اللهم بَارِكُ لَنَا فِي رَجَبَ وشَعُبَانَ و وَ بَلَّغُنَا رَمَضانَ "
بارالها ! ماه رجب و شعبان را برای ما مبارك گردانده وبه سلامتی ما را به رمضان برسان.(سنن بیهقی)

ادامه مطلب...

اساس نیوز : نماز در دین مبین اسلام از جایگاه والایی برخوردار است.بخاطر همین جایگاه رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم آن را ستون دین دانسته است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : نماز از جمله مهم ترین عبادات یک مسلمان به حساب می آید .این فریضه به عنوان نماد مسلمانی ما تلقی می گردد. اما در برخی از مواقع مشاهده می کنیم که نسل جوان ما اطلاعات کامل و درستی از احکام نماز ندارند .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : تشخیص صحیح وقت نماز از جمله مسائل مهم فقهی است که همواره مورد سوال بوده است .در این متن اجمالی تلاش کرده ایم تا مسائل مهم در تشخیص وقت نمازهای پنجگانه را بر اساس فقه حنفی بیان نماییم.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : آيا درهنگام  مسافرت سنت ها را بايد بخوانیم يا نه؟

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عثمان آخوند مختوم نژاد :  تکفیری‌ها خوارج و پیرو حزب شیطان هستند.

ادامه مطلب...اساس نیوز: رشوه عبارت از اینکه : شخصی به خاطر مصلحت و منافع خودش مالی را برای شخصی بدهد که آن فرد بایستی این کار را بدون این مال انجام دهد و اگر این دادن به خاطر ابطال حق یا محقق کردن باطل یا ظلم کردن به کسی باشد حرمت آن به مراتب بیشتر است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : از جمله خطرات اجتماعی زنا، فروپاشي و عدم تشکيل کانون خانواده هاست.

ادامه مطلب...اساس نیوز : از دستور خداوند که بالاترین سعادت برای بنده در زندگی و معادش است و هیچ چیز برای بنده در دنیا و آخرت سودمند تر از امتثال به اوامر پروردگار متعال نیست و کسی در دنیا و آخرت سعادتمند نمی شود مگر با اطاعت از اوامر او و هیچ کس در دنیا و آخرت بدبخت نخواهد شد مگر با زیرپا گذاشتن اوامر پروردگارش.

آخرین تحلیل ها