ادامه مطلب...

اساس نیوز ،صهیب دستوره : لَا تَمُدَّنَّ عَيْنَيْكَ إِلَىٰ مَا مَتَّعْنَا بِهِ أَزْوَاجًا مِّنْهُمْ وَلَا تَحْزَنْ عَلَيْهِمْ وَاخْفِضْ جَنَاحَكَ لِلْمُؤْمِنِينَ

حجر 88

ادامه مطلب...

اساس نیوز: امام احمد در سال 204 هجری قمری و در سن چهل سالگی تدریس حدیث را آغاز کردند. این حسن تعلیل نیز مصداق دیگری بر پیروی این امام معزز از سنت رسول خدا (ص) بود که در سن چهل سالگی که سن نبوت است، به آموزش و نشر علم حدیث پرداخته اند. حلقه درس امام احمد، همواره میزبان طلاب  و سامعین بسیاری بود. بنا به اظهار برخی از راویان، تعداد شرکت کنندگان در برخی مجالس به پنج هزار نفر نیز می رسیده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : برای تمییز حدیث قدسی از قرآن، محدثین برای هر کدام ویژگی هایی را ذکر کرده اند که آنها را از هم جدا می کند .ذیلا به اختصار مهم ترین وجوه تمایز را ذکر می نماییم:

ادامه مطلب...

اساس نیوز: نگاه حرام آفتی بزرگ ومصیبتی سترگ است،بلکه اصل و ریشه ی بلا و مصیبت است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،... نذر وتعریفش : نذور جمع نذر و در لغت به معنای التزام خیر و یا شر است.نذز در شرع عبارت از التزام شخص مکلف به چیزی است که بر او نبوده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : نماز عید دو رکعت می باشد و هر رکعت آن سه تکبیر زوائد دارد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،  عبدالهادی سعادت قاسمی: بدون شک در عبادتهای بدنی نماز مرتبه اولیت را داراست.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : قال رسول الله صلي الله عليه و سلم:«من كان له سعة و لم يضحّ فلا يقربن مصلانا» رواه احمد، و ابن ابي شيبه، و الحاكم و قال صحيح الاسناد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : اسلام نخستین دینی بود که به وقف جنبه مشروع داد.هیچ کس قبل از اسلام و در دوره ی جاهلیت با آن آشنا نبود، ودلیل بر مشروعیت آن در حدیث شریف از انس(رض) آمده است وقتی که آیه ی(لن تنالوا البر حتی تنفقوا مما تحبون).(1)هرگز به نیکو کاری دست نمی یابید تا اینکه از آنچه دوست دارید انفاق کنید نازل شد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : همزمان به نزدیک شدن به موسم حج تمتع، سایت اساس نیوز برای افزایش آگاهی های دینی زائران اهل سنت خانه خدا  از هفته گذشته اقدام به انتشار احکام حج نموده است .

آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز