ادامه مطلب...

اساس نیوز : اسلام نخستین دینی بود که به وقف جنبه مشروع داد.هیچ کس قبل از اسلام و در دوره ی جاهلیت با آن آشنا نبود، ودلیل بر مشروعیت آن در حدیث شریف از انس(رض) آمده است وقتی که آیه ی(لن تنالوا البر حتی تنفقوا مما تحبون).(1)هرگز به نیکو کاری دست نمی یابید تا اینکه از آنچه دوست دارید انفاق کنید نازل شد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : همزمان به نزدیک شدن به موسم حج تمتع، سایت اساس نیوز برای افزایش آگاهی های دینی زائران اهل سنت خانه خدا  از هفته گذشته اقدام به انتشار احکام حج نموده است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز، مولانا مرحوم شمس الدین مطهری : الإنتحار حرام بالإتفاق؛ به اتفاق تمام علمای اهل سنت خودکشی حرام است و بعد از شرک بزرگترین گناه به حساب می آید.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،عبیدالله جمالزائی :حج در لغت به معنای قصد کردن است،در نهایه آمده که حج به معنی قصدبه هرچیزی است،لیکن صاحب در المختارآن رامقید به قصدچیزبزرگی نموده است،وآنچه که صاحب نهایه آنرا گفته را رد نموده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: حج برکسی واجب است که: مسلمان باشد ، آزاد باشد ، مکلف باشد ، ازنظر جسمی سالم باشد وبینایی داشته باشد ، خرجی سفر را داشته باشد ، تابرگشتن از حج،خرج خانواده خود را نیز داشته باشد ، راه سفر حج امن باشد .

ادامه مطلب...

اساس نیوز: خواندن نماز عید سعید فطر بر مردم واجب است.

ادامه مطلب...

حکم نماز تراویح چیست؟ نماز تراویح سنت موکده است،چون پیامبر(ص) فرموده اند:(من قام رمضان ایمانا واحتسابا غفر له ما تقدم من ذنبه).متفق علیه(1)کسی که در ماه رمضان با ایمان وقصد ثواب نوافل(تراویح وتهجد)را بخواند گناهان گذشته اش بخشیده می شود.قیام اللیل در ماه رمضان را نمازتراویح نامیده اند،چون بعد از هرچهار رکعت استراحت مستحب است،لذا هر چهاررکعت را یک ترویحه می گویند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان یکی از مسائلی که برای همه آحاد جامعه ضرورت پیدا می کند ،آگاهی از احکام روزه است .اساس نیوز با در نظر گرفتن این ضرورت مجموعه احکام اصلی روزه  بر اساس فقه اهل سنت را تقدیم خوانندگان خود می کند :

ادامه مطلب...

اساس نیوز،عبیدالله جمالزائی: ماه رمضان با دیدن هلال ماه رمضان ثابت می گردد،چون پیامبر(ص)فرمودند:(صوموا لرویته وافطروا لرویته فان غم علیکم فاکملوا عده شعبان ثلاثین)با دیدن هلال ماه رمضان روزه بگیرید و با دیدن هلال ماه شوال بخورید،اگر ماه برشما پوشیده شد،در آن صورت سی روز ماه شعبان را کامل کنید.(1)

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مناسبات پسران و دختران جوان بر اساس شریعت اسلام تابع اصول و مقرراتی است که متاسفانه در برخی از مواقع این اصول نادیده گرفته می شود .

آخرین تحلیل ها