ادامه مطلب...

اساس نیوز: خواندن نماز عید سعید فطر بر مردم واجب است.

ادامه مطلب...

حکم نماز تراویح چیست؟ نماز تراویح سنت موکده است،چون پیامبر(ص) فرموده اند:(من قام رمضان ایمانا واحتسابا غفر له ما تقدم من ذنبه).متفق علیه(1)کسی که در ماه رمضان با ایمان وقصد ثواب نوافل(تراویح وتهجد)را بخواند گناهان گذشته اش بخشیده می شود.قیام اللیل در ماه رمضان را نمازتراویح نامیده اند،چون بعد از هرچهار رکعت استراحت مستحب است،لذا هر چهاررکعت را یک ترویحه می گویند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان یکی از مسائلی که برای همه آحاد جامعه ضرورت پیدا می کند ،آگاهی از احکام روزه است .اساس نیوز با در نظر گرفتن این ضرورت مجموعه احکام اصلی روزه  بر اساس فقه اهل سنت را تقدیم خوانندگان خود می کند :

ادامه مطلب...

اساس نیوز،عبیدالله جمالزائی: ماه رمضان با دیدن هلال ماه رمضان ثابت می گردد،چون پیامبر(ص)فرمودند:(صوموا لرویته وافطروا لرویته فان غم علیکم فاکملوا عده شعبان ثلاثین)با دیدن هلال ماه رمضان روزه بگیرید و با دیدن هلال ماه شوال بخورید،اگر ماه برشما پوشیده شد،در آن صورت سی روز ماه شعبان را کامل کنید.(1)

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مناسبات پسران و دختران جوان بر اساس شریعت اسلام تابع اصول و مقرراتی است که متاسفانه در برخی از مواقع این اصول نادیده گرفته می شود .

ادامه مطلب...

اساس نیوز :عقیقه حیوان حلال گوشتی  را گویند که از طرف نوزاد ذبح می شود و در اشتقاق آن اختلاف است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عبیدالله جمالزایی ثمره :زکات در لغت به معنی نمو و پاکیزگی است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : رفتن به پیش ساحران و ییشگویان و شعبده‌ بازان مرد یا زن ، برای اهدافی چون بیماری، سحرزدگی و چشم‌زدگی، یا تنها برای سؤال از اینکه آیا او یا شوهرش سحرزده است، یا برای اینکه از آنان بخواهد تا کاری کند که شوهرش او را دوست بدارد، حرام و بلکه حتی تأیید کردن آنان کفر است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :نماز یک عبادت بسیار مهم و بزرگ است که شریعت مقدّس اسلام بر ادای آن تأکید زیادی نموده است. چنانچه خداوند جلّ جلاله می فرماید: [برای آن بندگان من که ایمان آورده اند بگو که نماز را بر پا دارند.]

ادامه مطلب...      

اساس نیوز: رجب هفتمین ماه اسلامی است واز ماه های حرام می باشد پیامبر اکرم با دیدن این ماه دعای ذیل را می خواندند:
"اللهم بَارِكُ لَنَا فِي رَجَبَ وشَعُبَانَ و وَ بَلَّغُنَا رَمَضانَ "
بارالها ! ماه رجب و شعبان را برای ما مبارك گردانده وبه سلامتی ما را به رمضان برسان.(سنن بیهقی)