ادامه مطلب...

اساس نیوز : آيا درهنگام  مسافرت سنت ها را بايد بخوانیم يا نه؟

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عثمان آخوند مختوم نژاد :  تکفیری‌ها خوارج و پیرو حزب شیطان هستند.

ادامه مطلب...اساس نیوز: رشوه عبارت از اینکه : شخصی به خاطر مصلحت و منافع خودش مالی را برای شخصی بدهد که آن فرد بایستی این کار را بدون این مال انجام دهد و اگر این دادن به خاطر ابطال حق یا محقق کردن باطل یا ظلم کردن به کسی باشد حرمت آن به مراتب بیشتر است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : از جمله خطرات اجتماعی زنا، فروپاشي و عدم تشکيل کانون خانواده هاست.

ادامه مطلب...اساس نیوز : از دستور خداوند که بالاترین سعادت برای بنده در زندگی و معادش است و هیچ چیز برای بنده در دنیا و آخرت سودمند تر از امتثال به اوامر پروردگار متعال نیست و کسی در دنیا و آخرت سعادتمند نمی شود مگر با اطاعت از اوامر او و هیچ کس در دنیا و آخرت بدبخت نخواهد شد مگر با زیرپا گذاشتن اوامر پروردگارش.

ادامه مطلب...اساس نیوز: اگر شخصی اراده ی کاری کرده و نداند که عاقبت کار او خیر است یا شر، مانند مسافرت، ازدواج، تجارت و غیره، بهتر است از پروردگار خود طلب خیر کند.

ادامه مطلب...اساس نیوز: ظن نسبت به مسلمانان مثل سوءگفتارحرام است.پس همانگونه که بدگویی نسبت به دیگران حرام است،گمان بد و سوء ظن نیزحرام است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :امام أبوداود رحمت الله علیه در قرن سوم هجری یعنی درعصر حکمرانی عباسیان می زیستند. ایشان در سال ۲۰۲هجری متولد و در سال ۲۷۵ هجری از دنیا رحلت کرده اند.

ادامه مطلب...

 

 

اساس نیوز: قسم از لحاظ احکام 3 گونه است :1- غموس 2- لغو 3 – منعقد

ادامه مطلب...اساس نیوز: در اسلام هر چيزی كه  به آدمی مضر باشد حرام است چه ترياك باشد چه شيره ترياك باشد چه بنگ باشد چه حشيش و هروئين باشد همه اينها را شريعت حرام می داند. در درالمختار كتاب معتبر حنفی جلد دوم ص 261 آمده است: (يحرم اكل البنج و الحشيشة و الافيون لانه مفسد للعقل و يصد عن ذكر الله و عن الصلوة) يعنی: خوردن بنگ و حشيش و افيون (ترياك) حرام است چونكه اينها مفسد عقل است و از ذكر خدا و نماز باز می دارد.

آخرین تحلیل ها