ادامه مطلب...

اساس نیوز : مناسبات پسران و دختران جوان بر اساس شریعت اسلام تابع اصول و مقرراتی است که متاسفانه در برخی از مواقع این اصول نادیده گرفته می شود .

ادامه مطلب...

اساس نیوز :عقیقه حیوان حلال گوشتی  را گویند که از طرف نوزاد ذبح می شود و در اشتقاق آن اختلاف است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عبیدالله جمالزایی ثمره :زکات در لغت به معنی نمو و پاکیزگی است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : رفتن به پیش ساحران و ییشگویان و شعبده‌ بازان مرد یا زن ، برای اهدافی چون بیماری، سحرزدگی و چشم‌زدگی، یا تنها برای سؤال از اینکه آیا او یا شوهرش سحرزده است، یا برای اینکه از آنان بخواهد تا کاری کند که شوهرش او را دوست بدارد، حرام و بلکه حتی تأیید کردن آنان کفر است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :نماز یک عبادت بسیار مهم و بزرگ است که شریعت مقدّس اسلام بر ادای آن تأکید زیادی نموده است. چنانچه خداوند جلّ جلاله می فرماید: [برای آن بندگان من که ایمان آورده اند بگو که نماز را بر پا دارند.]

ادامه مطلب...      

اساس نیوز: رجب هفتمین ماه اسلامی است واز ماه های حرام می باشد پیامبر اکرم با دیدن این ماه دعای ذیل را می خواندند:
"اللهم بَارِكُ لَنَا فِي رَجَبَ وشَعُبَانَ و وَ بَلَّغُنَا رَمَضانَ "
بارالها ! ماه رجب و شعبان را برای ما مبارك گردانده وبه سلامتی ما را به رمضان برسان.(سنن بیهقی)

ادامه مطلب...

اساس نیوز : نماز در دین مبین اسلام از جایگاه والایی برخوردار است.بخاطر همین جایگاه رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم آن را ستون دین دانسته است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : نماز از جمله مهم ترین عبادات یک مسلمان به حساب می آید .این فریضه به عنوان نماد مسلمانی ما تلقی می گردد. اما در برخی از مواقع مشاهده می کنیم که نسل جوان ما اطلاعات کامل و درستی از احکام نماز ندارند .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : تشخیص صحیح وقت نماز از جمله مسائل مهم فقهی است که همواره مورد سوال بوده است .در این متن اجمالی تلاش کرده ایم تا مسائل مهم در تشخیص وقت نمازهای پنجگانه را بر اساس فقه حنفی بیان نماییم.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : آيا درهنگام  مسافرت سنت ها را بايد بخوانیم يا نه؟