b_300_300_16777215_10_images_3905.jpg

امام جمعه اهل‎سنت قره‎تپه استان گلستان وحدت و انسجام بین شیعه و سنی را خاری در چشم دشمنان انقلاب اسلامی دانست.

آخوند میرابی عصر امروز در همایش محبت امام رضا(ع) در کلام علمای شیعه و سنی در راستای تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد: در سالی که با درایت مقام معظم رهبری به سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی نام‌گذاری شده ارادت و محبت به امام رضا(ع) را بهترین بهانه برای تقریب بین مذاهب و اتحاد شیعه و سُنی قرار دهیم.
وی تصریح کرد: اتحاد بین شیعه و سنی خاری در چشم دشمنان است و اهداف شوم استکبار را خنثی می‎کند.
امام جمعه اهل‎سنت قره‎تپه استان گلستان افزود: با توجه به اینکه استان گلستان به عنوان نماد وحدت در کشور شناخته شده است باید شهر بندر ترکمن را که شیعه و سنی در آن همانند خواهر و برادر تنی در کنار یکدیگر زندگی می‎کنند، به‌عنوان نماد وحدت و تقریب بین مذاهب به دیگر شهرهای ایران اسلامی معرفی کنیم.
الهی: مردم خوب ترکمن سد محکمی در برابر تبلیغات وهابیت در کشور هستند
یکی از خدام کاروان زیر سایه خورشید نیز با بیان اینکه استان گلستان را باید به عنوان سنگری در برابر سلفی‌گری حفظ کرد، گفت: امام رضا (ع) محور وحدت مذاهب است.
حجت‌الاسلام الهی افزود: تاکنون در هیچ استانی همچون استان گلستان شاهد عشق و دلدادگی مردم شیعه و سنی به کاروان زیر سایه خورشید خدام رضوی نبوده‎ام. 
وی با اشاره به محبت اهل‌سنت این استان به اهل‌بیت (ع) اظهار کرد: استان گلستان را باید به عنوان سنگری در برابر سلفی‌گری حفظ کرد، زیرا امروز مردم خوب ترکمن سد محکمی در برابر تبلیغات وهابیت در کشور هستند.
این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه شیعه و سنی باید محور وحدت را ولایت گذاشته، تصریح کرد: وحدت شیعه و سنی استان گلستان و تقریب مثال زدنی این دو گروه و زندگی مسالمت‎آمیز آنان در کنار یکدیگر خار چشم تکفیری‎هاست.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

هشدار آمریکا در مورد سفر به اروپا

ا

مفتی کل سوريه نظام ترکيه را به قتل عام خويشاوندان

ا

حدود تکفیر در دین اسلام/بررسی آثار زیان بار تکفیر

فرش قرمز از جشنواره کن تا نوار غزه

«

تخریب مسجد مسلمانان در میانمار

رعایت حجاب برای زنان مسلمان پلیس در اسکاتلند آزاد

آخرین اخبار