b_300_300_16777215_10_images_3601.jpg

زنان در تظاهرات اعلام کردند که راه مقابله با گروه های تروریستی این نیست که حجاب ممنوع شود بلکه این گونه طرح ها به افزایش قدرت گرو ههای تروریستی منجر می شود.

زنان مسلمان نیجریه ای تاکید کردند راه مقابله با افراطی گری ممنوعیت حجاب نیست.
در پی اعلان طرح ممنوعیت حجاب در نیجریه، گروه های بسیاری از زنان مسلمان این کشور دست به برگزاری تظاهرات گسترده ای زدند. زنان در تظاهرات اعلام کردند که راه مقابله با گروه های تروریستی این نیست که حجاب ممنوع شود بلکه این گونه طرح ها به افزایش قدرت گرو ههای تروریستی منجر می شود.
دولت نیجریه اعلام کرد به دلائل امنیتی زنان محجبه در این کشور می بایست مورد بازرسی بدنی مامورین پلیس قرار گیرند. دولت چاد نیز اعلام کرد حجاب اسلامی در این کشور ممنوع است و هر زنی که با پوشش اسلامی تردد کند بازداشت خواهد شد.
طرح ممنوعیت حجاب در این کشورها باعث عصبانیت جامعه مسلمانان در این کشورها شده است. دبیر کل جمعیت نصر الاسلام نیجریه گفت: « اینگونه طرح ها نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه باعث افزایش مشکلات نیز می شود.»
طرح ممنوعیت حجاب اسلامی نیجریه پس از آن مطرح شد که چندی پیش زنی در پوشش حجاب اسلامی دست به عملیات انتحاری زد و باعث کشته و زخمی شدن تعدادی شد. دولت در واکنش به این مساله اعلام کرد که طرحی در دست دارد که حجاب اسلامی را ممنوع می کند.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

شکنجه کودکان اسیر فلسطینی توسط صهیونیست ها

20 مسجد در فرانسه تعطیل شد

نماینده مخالفان مسلح: اسد 4 ماه بیشتر وقت ندارد!

خشم وزیر خارجه میانمار از سوالات خبرنگار مسلمان

ابراز نگرانی نسبت به وجود گورهای دسته جمعی مسیحیان

ا

کانادا 25 هزار پناهجوی سوری را می پذیرد

آخرین اخبار