b_300_300_16777215_10_images_3501.jpg

یک کشیش نیجریه‌ای با تغییر کاربری کلیسای خود به مسجد و گفتن شهادتین به دین اسلام مشرف شد.

«آدکونل آفولابی»، کشیش نیجریه‌ای، علت گرویدنش به اسلام را چنین عنوان کرد: در حالی که برای برپایی جشن سالگرد تأسیس کلیسا آماده می‌شدم رویاهایی را دیدم که در نهایت منجر به تشرف من به دین اسلام شد.
آفولابی در خواب مردی سفید پوش را می‌بیند که وی را متقاعد می‌کند اسلام تنها دینی است که موجب رستگاری بشر و راهیابی انسان‌ها به بهشت می‌شود.
این مرد که 45 سال دارد مؤسس و رهبر کلیسایی در شهر «آدو اکیتی» واقع در ایالت «اکیتی» در نیجریه است که آن را 5 سال پیش افتتاح کرد.
آفولابی که به مدت 25 سال به انجام مناسک و شعائر مسیحیت مشغول بوده، اکنون با تغییر نام خود گفته است که دوست دارد از این پس مسلمان باشد و مسلمان بمیرد.
در پی این تصمیم، آفولابی کلیسای خود را به مسجد تبدیل کرد که هم اکنون پذیرای تعداد بیشماری از مسلمانان است؛ وی مدیریت مسجد را به یک روحانی واگذار کرده و خود در حال افزودن آگاهی و شناخت از دین اسلام و قرآن کریم است.
گفتنی است؛ کشور نیجریه 140 میلیون جمعیت دارد که مسلمانان و مسیحیان به ترتیب 55 و40 درصد آن را شامل می‌شوند که در اکثر مناطق در کنار همدیگر در صلح زندگی می کنند. اما تنش‌های قومی و مذهبی به همراه افراط گرایی در سال‌های اخیر موجب ایجاد درگیری و خشونت میان آنها شده است.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

فراخوان مفتی کل عربستان برای سربازگیری اجباری در ک

ب

124هزار "افغان" پارسال به صورت قانونی از کشور خار

فعال عربستانی در معرض شلاق خوردن دوباره

ا

وزیرجنگ جدید داعش کیست؟

دروازبان تیم ملی فوتبال جوانان سوریه به داعش پیوست

هشدار داعش به حامیان خود درباره نسخه جعلی مجله روم

ب

آخرین اخبار