b_300_300_16777215_10_images_981642354.jpg

"تغییر جو سیاسی روسیه مسلمانان را به گرفتن نقش و جایگاهی متفاوت از گذشته تشویق کرده است."

ده ها زن مسلمان با لباس های رنگ روشن در محوطه یکی از هتل های پایتخت روسیه برای اجرای یک جشن خیریه لباس حاضر شدند.
شرکت کنندگان در این مراسم لباس های اسلامی طراحی شده توسط طراحان معروف لباس را پوشیده بودند و برای گرفتن عکس های یادگاری که در شبکه های اجتماعی و به خصوص اینستوگرام و فیسبوک منتشر می شد، صف کشیده بودند.
این گزارش به نقل از ناتالیا ایچایفا مسئول روابط عمومی و برگزار کننده این مهمانی نوشته است:  "وی تلاش می کند که مسلمانان در زمینه شیوه لباس پوشیدن و زندگی الگوی دیگران باشند."
"ایچایفا" دو سال پیش مسلمان شده است و با دوستان مسلمان روسی خود یک انجمن تشکیل داده است که برای احیای نقش مسلمانان در روسیه و تغییر تصویر مرسوم از آنان در این کشور تلاش می کند.
نام اسلام در افکار عمومی روسی در سال های گذشته با ترور و جنگ با جدایی طلبان چچن و شمال قوقاز گره خورده است.
زن مسلمان نیز در روسیه به "بیوه سیاه پوش" تبدیل شده است. زیرا پس از کشته شدن همسر خود در جنگ با گروه های اسلامی مسلح لباس سیاه می پوشد. تصویر متداول دیگر از یک زن مسلمان آماده شدن وی برای اجرای عملیات انتحاری جهت انتقام از مرگ همسر و افراد خانواده خود است.
شایان ذکر است که جو سیاسی به وجود آمده پس از بحران اوکراین و تیرگی روابط میان روسیه و غرب و به خصوص آمریکا، مسکو را به نزدیک شدن بیشتر به کشورهای مسلمان خاور میانه سوق داده است. چیزی که ایچایفا را بیشتر در برداشتن این گام تشویق کرده است، بیانات رئیس جمهور روسیه ولادیمر پوتین درزمینه اهمیت سنت های حفظ شده و حتی نوع دینی آن است.
یک طراح لباس به نام ریزادا سلیمان (23ساله) می گوید: "دیدم که مسلمانان دیگر مانند گذشته ذیر ذره بین نیستند" و اشاره کرد که این جو وی را به فروش لباس های پوشیده حتی برای زنان غیر مسلمان تشویق کرده است.

مطالب مرتبط:

شلیک موشک به مواضع "النصره" از مدیترانه

مولوی گرگیج:تایید و تصدیق رمالان و کاهنان کفر است

ترکیه از تروریستی خواندن «مرسدس بنز» عقب‌نشینی کر

دلیل حمله نکردن به ایران از زبان مفتی داعش!

افتتاح فاز نخست حوزه علمیه خواهران اهل سنت آق قلا

نقش قطر و کویت در تامین مالی گروه های تروریستی

دستگیری یک عضو داعش در هندوستان

ا

جمعیت مسلمانان در آمریکا تا سال ۲۰۵۰ از مسیحیت عبو

سفیر جدید ایران در تانزانیا وارد دارالسلام شد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز