Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/41223365698.jpg'
There was a problem loading image 'images/41223365698.jpg'

41223365698.jpg

عالی ترین مقام مذهبی ترکیه، خشونت طلبانی که برای توجیه اقدامات زشت خود از نام اسلام و قرآن سوء استفاده می کنند را به شدت محکوم کرد.

 

به گزارش خبرگزاری آناتولی، مهمت گورمز رئیس سازمان امورات مذهبی (دیانت) ترکیه روز دوشنبه در سخرانی خود در مراسم افتتاحیه همایش «خدمات مذهبی در خارج از کشور» تصریح کرد: «جای بسی تأسف است که برخی افراد کتابی که برای گسترش صلح و دوستی در بین انسان ها نازل شده است را دست آویزی برای تعصبات کورکورانه خود قرار داده اند. آخر آنها چگونه به خود اجازه می دهند اعمالی مانند شکنجه و خشونت که حرمت انسان ها را لگدمال می کند را با سوء استفاده از کتاب الهی توجیه کنند؟»
این رهبر مذهبی برجسته همچنین در خصوص تصویر نادرستی که تروریست های افراطی از جهاد در راه خدا به جهانیان نشان داده اند، خاطر نشان ساخت: «جهاد در اسلام به معنای تلاش برای ریشه کن کردن ظلم و شرارت از جهان است اما آنها فرهنگ کشتار، غارتگری، برده داری و تجاوز به زنان را به جای جهاد ترویج می کنند».
مهمت گورمز در پایان صحبت های خود، دین اسلام را دین صلح، آرامش و رفاه خواند و ابراز امیدواری کرد که فتنه سوء استفاده کنندگان به زودی از جامعه اسلامی زدوده شود.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

تعطیلی دفاتر اتحادیه عرب در ترکیه و چند کشور دیگر

ا

مولانا گرگیج ضمن محکومیت عملیات تروریستی در عراق خ

داعش بت شکن

ا

تهيه جهيزيه دو دختر مسلمان توسط هندوها

نماینده اسلام ستیز هلندی به انتشار عکس جعلی علیه م

ا

دادگاه مصر حکم زندان ابد رهبر اخوان المسلمین را لغ

ا

آخرین اخبار