b_300_300_16777215_10_images_3394.jpg

ماموستا قادری در خطبه های امروز نماز عید سعید فطر پاوه، با اشاره به وضعیت برگزاری نماز عید در مناطق کردنشین، گفتند: عید در مناطق کردنشین به یک مشکل تبدیل و دچار یک نوع بی برنامگی است.

جمعی از نیروهای مذهبی تندرو، عامل اصلی این تفرقه و بی برنامگی در مناطق کردنشین هستند و در کنار آنها جمعی از روحانیون جوان نیز برای تعریف و تمجید و بخاطر اینکه به آنان گفته شود؛ شما حامی اهل سنت هستید؛ هرساله جامعه را دچار تفرقه و اختلاف می کنند.وی افزودند: البته مسئولان ما هم قصور دارند که بعد از گذشت 35 سال هنوز نتوانسته اند با برنامه ای صحیح و منطقی این موضوع را به صورت عقلانی و حکیمانه حل و فصل نمایند.
امام جمعه پاوه خطاب به دکتر منوچهری، نماینده محترم مردم اورامانات در مجلس و آقای ایده پور، فرماندار، که در جمع نمازگزاران حضور داشتند، گفتند: باید برای این مشکل چاره ای اندیشید، تا خدای ناکرده این مشکل در مناطق کردنشین به مسئله شیعه و سنی بدل نشود.
ماموستا قادری خاطر نشان کردند: برای حفظ وحدت، 35 سال است مدارا کرده و به وعده یی که به انقلاب، مردم و رهبر حکیم و فرزانه داده­ ام، استوار و روی پای خود ایستاده ایم و هدف نهایی بنده حفظ وحدت و ایجاد رابطه بین دولت و ملت و حفاظت از ملت شریف منطقه است.
ایشان مردم مناطق کرد نشین را مردمانی شریف و متدین معرفی کردند و گفتند: بنده مردم منطقه را مردمی شریف می دانم و از مردم گله ای ندارم ولی نباید غافل باشیم، چرا که عده خاصی این حرکات را رهبری و از خلوص نیت و تدین این مردم سوء استفاده و جامعه را به سوی جدایی و اختلاف می برند.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

داعش از کشاورزان سوری به زور زکات گرفت !

ه

دستور البغدادی به گردان ویژه داعش برای حفاظت از مو

ا

در حاشیه اعزام اهل سنت ایران به جنگ سوریه

در پشت پرده حضور غرب در بلاد اسلامی چه می گذرد؟

فلسطین آزاد خواهد شد؛ در این، هیچ شبهه‌ای نیست

نخست وزیر استرالیا: تروریست های داعش را در خاورمیا