b_300_300_16777215_10_images_3394.jpg

ماموستا قادری در خطبه های امروز نماز عید سعید فطر پاوه، با اشاره به وضعیت برگزاری نماز عید در مناطق کردنشین، گفتند: عید در مناطق کردنشین به یک مشکل تبدیل و دچار یک نوع بی برنامگی است.

جمعی از نیروهای مذهبی تندرو، عامل اصلی این تفرقه و بی برنامگی در مناطق کردنشین هستند و در کنار آنها جمعی از روحانیون جوان نیز برای تعریف و تمجید و بخاطر اینکه به آنان گفته شود؛ شما حامی اهل سنت هستید؛ هرساله جامعه را دچار تفرقه و اختلاف می کنند.وی افزودند: البته مسئولان ما هم قصور دارند که بعد از گذشت 35 سال هنوز نتوانسته اند با برنامه ای صحیح و منطقی این موضوع را به صورت عقلانی و حکیمانه حل و فصل نمایند.
امام جمعه پاوه خطاب به دکتر منوچهری، نماینده محترم مردم اورامانات در مجلس و آقای ایده پور، فرماندار، که در جمع نمازگزاران حضور داشتند، گفتند: باید برای این مشکل چاره ای اندیشید، تا خدای ناکرده این مشکل در مناطق کردنشین به مسئله شیعه و سنی بدل نشود.
ماموستا قادری خاطر نشان کردند: برای حفظ وحدت، 35 سال است مدارا کرده و به وعده یی که به انقلاب، مردم و رهبر حکیم و فرزانه داده­ ام، استوار و روی پای خود ایستاده ایم و هدف نهایی بنده حفظ وحدت و ایجاد رابطه بین دولت و ملت و حفاظت از ملت شریف منطقه است.
ایشان مردم مناطق کرد نشین را مردمانی شریف و متدین معرفی کردند و گفتند: بنده مردم منطقه را مردمی شریف می دانم و از مردم گله ای ندارم ولی نباید غافل باشیم، چرا که عده خاصی این حرکات را رهبری و از خلوص نیت و تدین این مردم سوء استفاده و جامعه را به سوی جدایی و اختلاف می برند.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

آتش‌بس در یمن از امشب آغاز می‌گردد

تعداد زنان در اسارت داعش

ا

راه اندازی بورس تحصیلی حقوق اسلامی در دانشگاه هارو

ا

بازداشت ۵۵ نفر به اتهام حمایت مالی از گولن در ترکی

ا

شکایت یک زن عربستانی از نام گذاری یک خیابان ریاض ب

استاد رجب محمد آخوند حنفی شرایط کنونی دنیای اسلام

آخرین اخبار