b_300_300_16777215_10_images_8238262571317824.jpgاساس نیوز: وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: چهار نفر از اعضای اصلی داعش که در استرالیا و آسیای جنوب شرقی برای این گروه فعالیت می کنند، در فهرست ضد تروریسم آمریکا قرار گرفتند.


این وزارت خانه در بیانیه خود متذکر شده ، این افراد براساس قانون ضد تروریسم دولت آمریکا معرفی شده و افراد و شرکت های آمریکایی از هر نوع ارتباط و یا فعالیت با آنها ممنوع هستند.

آمریکا در منظر افکار عمومی دنیا،متهم به ایجاد گروههای تروریستی  و حمایت پنهانی از آنها است.وزارت خزانه داری آمریکا روز دوشنبه هفته جاری 20 دی ماه با انتشار این بیانیه ، فهرست 4 نفر را در آسیای جنوب شرقی و استرالیا آشکار ساخت . طبق این بیانیه این افراد مسئولیت شبکه تبلیغات ، جذب نیرو و پشتیبانی گروه داعش را در استرالیا و شرق آسیا بر عهده داشتند.

نیل کریستوفر پارکاش Neil Christopher Prakash, یکی از این افراد در فهرست خزانه داری آمریکاست . وی در سال 2015 نیز تحت تحریم دولت استرالیا قرار گرفته بود. طبق گزارش خزانه داری آمریکا، پارکاش عامل اصلی جذب نیرو برای داعش در استرالیا بوده است.

خزانه داری آمریکا از خالد شروف  Khaled Sharrouf به عنوان عضو دیگر داعش و متولد استرالیا نام برده که تصاویر وی و پسرش هنگام سربریدن مردم منتشر شده است.

جماه آنشاروت دائولا  Jamaah Ansharut Daulah نفر سوم این فهرست ، مسئول شبکه داعش در اندونزی است که از سال 2015 فعالیت خود را اغاز کرده . این گروه متشکل از دهها گروه کوچک محلی است که وفاداری خود را به ابوبکر البغدادی رهبر داعش اعلام کرده اند.

 اکساندا آمون کوتی  Alexanda Amon Kotey نفر چهارم این فهرست، انگلیسی متولد لندن بوده که از اعضای چهارگانه جلادهای داعش برای کشتن مردم معرفی شده است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

توصیه‌های پدرانه کارتر به دونالد ترامپ

تکفیری گری ؛ کلیدی برای درک ماهیت داعش

اعزام پنج هزار نظامی ترکیه به قطر

ادعای عربستان درباره حج ایرانیان

 

هند خرید نفت از داعش را تحریم کرد

درگیری طالبان افغان با تحریک طالبان پاکستان در شرق