b_300_300_16777215_10_images_57381892.jpgاساس نیوز: به دنبال مطرح شدن بریگزیت، فرانسه به تصاحب جایگاه نظامی شماره 2 در سلسله مراتب ناتو که به طور سنتی در اختیار یک انگلیسی قرار می‌گرفت، چشم دارد.


به گزارش اساس نیوز به نقل از اکسپرس، با وجود آنکه ترزا می، نخست وزیر انگلیس تاکید کرده بریتانیا به دنبال تداوم حضورش در ائتلاف نظامی ناتو بعد از ترک اتحادیه اروپا است، اما ممکن است بعد از بریگزیت از نفوذ انگلیس در ناتو کم شود و این چیزی است که اندیشکده خدمات متحد سلطنتی در انگلیس به آن اشاره کرده است.


به طور سنتی از زمانی که ژنرال برنارد مونتگومری، در سال ۱۹۵۱ جایگاه جانشین فرمانده معظم ناتو را در اختیار گرفت، تاکنون همواره یک انگلیسی این جایگاه را به عنوان «مقام شماره ۲ ارشد ناتو» داشته است. با این حال ائتلاف ناتو همواره تحت رهبری یک آمریکایی بوده است.


برخی منابع خبری گفته‌اند که فرانسه با بیشترین احتمال به دنبال بهره‌برداری از تصمیم انگلیس برای ترک اتحادیه اروپا است تا جایگاهش در داخل ناتو را تقویت کند.
طبق گزارشات منتشر شده دولت فرانسه یک نماینده غیررسمی را درماه سپتامبر به واشنگتن فرستاد تا با مقامات آمریکایی رایزنی کرده و آنها را راضی کند که فرانسه جایگاه شماره دو ناتو را در کنار رهبر آمریکایی ناتو داشته باشد.


یک منبع آگاه به این نشست مدعی شد که هیات نمایندگی فرانسه شامل یک مقام ارشد وزارت دفاع این کشور و یک مقام نیروی دریایی تلاش داشته‌اند توضیح دهند که ارتش فرانسه تا چه حد به عنوان یک هم‌پیمان «ثمربخش» بوده و چه سابقه‌ای در انجام امور در نقاط بحرانی که آمریکا در آنها قدرت کافی نداشته به جا گذاشته است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

کتب داعش برای مدارس رونمایی شد

پسر کارگردان معروف انگلیسی در صف القاعده

لطیف سوقی :موسیقی می تواند جنبه های زیبای دین را ا

کودکان معصوم موصل

اقامت اسنودن در روسیه ۳ سال دیگر تمدید شد

درسهایی از اعدام های تلخ اخیر

آخرین اخبار