b_300_300_16777215_10_images_139510201651106589659504.jpg

اساس نیوز :معاون نخست وزیر ترکیه گفت، همه پرسی در خصوص قانون اساسی جدید که نظام سیاسی ریاست جمهوری را پایه گذاری خواهد کرد، احتمالا در هفته نخست آوریل برگزار خواهد شد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از رویترز، نورالدین کانکلی معاون نخست وزیر ترکیه دوشنبه در مصاحبه با تلویزیون هابر تاکید کرد: همه پرسی قانون اساسی جدید ترکیه که قدرت و اختیارات بیشتری به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور خواهد داد، احتمالا اوایل آوریل برگزار می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: پارلمان ترکیه مذاکرات درباره تغییرات پیشنهادی قانون اساسی را از اواخر دوشنبه آغاز می کند و انتظار می رود این مذاکرات طی 18 تا 20 روز آینده نهایی شود.

به نظر می رسد اصلاحات پیشنهادی از سوی پارلمان که در اختیار حزب عدالت و توسعه است، تصویب خواهد شد و سپس همه پرسی برگزار می شود.

اردوغان مدت زمان زیادی است که قصد اجرای الگوی آمریکایی و فرانسوی نظام ریاست جمهوری را در ترکیه دارد و بارها بر این مساله تاکید کرده است این کشور نیاز به رهبری مقتدری دارد. منتقدان اردوغان بر این باورند که وی قصد دارد با افزایش قدرت و اختیارات، سیاست اقتدارگرایانه خود علیه مخالفان را تشدید کند.

مطالب مرتبط:

اقدام کارخانه آمریکایی علیه مسلمانان

اهداف ترامپ از سفر به عربستان

فرار مردم غرب موصل از مسیر دجله

داعش در هیچ سیستم اقلیمی و اجتماعی و اهل سنت جایی

ژاپنی ها از ترس حمله اتمی کره شمالی، پناهگاه های آ

اهانت مغازه دار آمریکایی به مسلمانان و اوباما

ا

تجمع کودکان یمنی در نکوهش سازمان ملل

پلیس مالزی هفت مظنون مرتبط با داعش را بازداشت کرد

 

تصویب لایحه «روز ملی حجاب» در فیلیپین

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز