b_300_300_16777215_10_images_139510211018504129663004.jpgاساس نیوز: مقامات افغانستان استراتژی قطع نفوذ پاکستان بر طالبان از طریق ایجاد «مناطق امن» در افغانستان برای جنگجویان این گروه و خانواده‌هایشان را در دستور کار خود قرار داده‌اند.


مقامات افغانستان در تلاش برای ایجاد «منطقه امن» برای جنگجویان طالبان هستند تا از طریق جدا کردن این گروه از پاکستان، از گسترش جنگ جلوگیری کنند.


این استراتژی نشان از ناامیدی از راه‌حل مختلف برای از بین بردن شبه‌نظامی‌گری در 15 سال اخیر در افغانستان است و این استراتژی می‌تواند در بازی افغانستان تغییر ایجاد کند که در آن می‌توان گفت که واگذاری قلمرو به شبه‌نظامیان معادل تقسیم پنداشته می‌شود.


به عنوان نمونه، ژنرال «عبدالرزاق» فرمانده پلیس قندهار در جنوب افغانستان، ماه گذشته در دیدار با بزرگان قومی و نخبگان دینی گفته بود که من از طالبان می‌خواهم به افغانستان بازگردند. ما باید برای آنها و خانواده‌هایشان منطقه امن ایجاد کنیم.


وی ادامه داده بود که ما بیش از این نمی‌توانیم به دولت‌ها و سفارت‌های خارجی برای پایان جنگ در افغانستان اعتماد کنیم. طالبان متعلق به این خاک است و آنها فرزندان این سرزمین هستند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ
 

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

افتتاح نخستین مسجد در ونیز

ن

آیا بحران میانمار به بحران آسیای جنوب شرقی تبدیل خ

ترکمن های عراق برای آینده بدون داعش آماده می

گروه های تکفیری هیچ شباهتی به اهل سنت ندارند

 

قطع حقوق هشت هزار تن از درجه‌داران نیروی پیشمرگ

ا

داعش شماری از شهروندان عراقی را تیرباران کرد

ا