b_300_300_16777215_10_images_139510211018504129663004.jpgاساس نیوز: مقامات افغانستان استراتژی قطع نفوذ پاکستان بر طالبان از طریق ایجاد «مناطق امن» در افغانستان برای جنگجویان این گروه و خانواده‌هایشان را در دستور کار خود قرار داده‌اند.


مقامات افغانستان در تلاش برای ایجاد «منطقه امن» برای جنگجویان طالبان هستند تا از طریق جدا کردن این گروه از پاکستان، از گسترش جنگ جلوگیری کنند.


این استراتژی نشان از ناامیدی از راه‌حل مختلف برای از بین بردن شبه‌نظامی‌گری در 15 سال اخیر در افغانستان است و این استراتژی می‌تواند در بازی افغانستان تغییر ایجاد کند که در آن می‌توان گفت که واگذاری قلمرو به شبه‌نظامیان معادل تقسیم پنداشته می‌شود.


به عنوان نمونه، ژنرال «عبدالرزاق» فرمانده پلیس قندهار در جنوب افغانستان، ماه گذشته در دیدار با بزرگان قومی و نخبگان دینی گفته بود که من از طالبان می‌خواهم به افغانستان بازگردند. ما باید برای آنها و خانواده‌هایشان منطقه امن ایجاد کنیم.


وی ادامه داده بود که ما بیش از این نمی‌توانیم به دولت‌ها و سفارت‌های خارجی برای پایان جنگ در افغانستان اعتماد کنیم. طالبان متعلق به این خاک است و آنها فرزندان این سرزمین هستند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ
 

مطالب مرتبط:

آخوند سبحانی:فریضه حج فرصتی معنوی برای خودسازی است

شکایت خانواده قربانیان حملات داعش از توییتر

ا

بیعت کردن هواداران شیخ احمد الاسیر با داعش در لبنا

ا

ترکیه و روسیه درباره سوریه کمیته مشترک تشکیل دادن

 

حاشیه های تصویری از مراسم تشییع و خاکسپاری حاج آخو

نام و آدرس بیش از 8 هزار آمریکایی در لیست ترور د

 

آمریکا، انگلیس و فرانسه از 2 گروه در سوریه حمایت ک

چاپ اولین کتاب حجاب در روسیه

یک انتصاب امید بخش در استاندری گلستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز