b_300_300_16777215_10_images_684454.jpgاساس نیوز: یانگ هی لی نماینده ویژه و سفیر حقوق بشر سازمان ملل امروز دوشنبه برای بررسی علل افزایش خشونت و سرکوب نظامی مسلمانان روهینگیا عازم این کشور می شود.


این سازمان در نشست روز جمعه ۱۷ دی ماه تصویب کرد ،برای بررسی مسئله افزایش خشونت در میانمار به ویژه سرکوب نظامی مسلمانان روهینگیا، فرستاده ویژه حقوق بشر را به این کشور اعزام کند.


طبق این گزارش سفر ۱۲ روزه یانگ هی لی به میانمار با ورود به ایالت کاچین ،محلی که هزاران نفر به علت درگیری میان نظامیان واقلیت ها بی خانمان و آوراه شدند، آغاز می شود.


درگیری های شدید میان اقلیت های قومی و نیروهای نظامی میانمار با اهداف اعلام شده آنگ سانگ سوچی وزیر خارجه این کشور در مورد استقرار صلح و آرامش در تضاد است.


همزمان با افزایش تنش در شمال ایالت راخین ویدئویی درفضای مجازی منتشر شد که حکایت از ضرب و شتم شدید روستاییان توسط پلیس مرزی میانمار داشت.


کوفی عنان دبیر کل اسبق سازمان ملل که به تازگی از سوی «آنگ سان سوچی» به ریاست یک کمیسیون بررسی مسائل ایالت راخین و پیدا کردن راهی برای حل آن گمارده شده است در بازدید از میانمار هشدار داد اگر مشکل حل نشود، این کشور در آستانه بی ثباتی تازه ای قرار می گیرد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

تعلیق ممنوعیت استفاده از لباس شنای اسلامی در فرانس

اقامه بزرگترین نماز عید فطر در اروپا

عواقب عادی سازی روابط ترکیه و اسرائیل

معاون امنیتی وزیر دفاع آمریکا: باید عملیات علیه دا

ا

از چاله به چاه نیافتیم

فاجعه کربلا و جایگاه امام حسین از نگاه اهل سنت

آخرین اخبار