b_300_300_16777215_10_images_2261509.jpg

اساس نیوز : یک منبع محلی در استان نینوا از اقدام «ابوبکر البغدادی» نسبت به تعیین ۳ نفر از جمله یک عراقی برای جانشینی خود در صورت کشته شدنش خبر داد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از شبکه سومریه، یک منبع محلی در استان نینوا روز چهارشنبه اعلام کرد که «ابوبکر البغدادی» سه نفر را برای جایگزینی خود در صورت کشته شدنش تعیین کرده است.

وی همچنین افزود که سخن گفتن از جایگزین برای البغدادی در داخل مناطق تحت سیطره گروه تروریستی داعش دیگر از محرمات و موارد ممنوعه بشمار نمی رود.

این منبع در عین حال اظهار داشت: سرکردگان و عناصر گروه تروریستی داعش در کرانه راست موصل از اقدام البغدادی برای تعیین سه نفر به عنوان جایگزین خود در صورت کشته شدن وی سخن می گویند که یکی از آنها عراقی است. این مطلب یک موضوع سری و در گوشی نیست بلکه صحبتی است که بسیاری از اهالی در حال رد و بدل آن هستند.

وی افزود: سخن گفتن از جایگزین برای البغدادی دیگر در داخل مناطق تحت سیطره گروه تروریستی داعش از موارد محرمات و ممنوعه نیست و چه بسا طرح این مطلب زمینه چینی برای مرحله بعد از البغدادی باشد بویژه اینکه عدم حضور چند هفته ای وی در انظار عمومی و رسانه ای موجی از شک و تردید را در این خصوص ایجاد کرده است.

لازم به ذکر است که آخرین حضور رسانه ای «ابوبکر البغدادی» به تاریخ سوم نوامبر ۲۰۱۶ و صحبت های وی از طریق یک فایل صوتی باز می گردد.

مطالب مرتبط:

«آنگ سان سوچی» بالاخره خشونت‌ها در میانمار را محکو

مولانا عبدالغنی در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان:

جنگ و قتال از دیدگاه اسلام

بالا گرفتن درگیری میان نیروهای هند و پاکستان در من

وزیر خارجه مصر: در مورد سرنوشت بشار اسد با عربستان

هتک حرمت مسجدی در پایتخت لهستان

آغاز بکار نخستین شرکت هواپیمای اسلامی در مالزی

فهرست دارهای ممنوعه برای حجاج

گلبدین حکمتیار : طالبان بیایند در تشکیل حکومت اسلا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز