b_300_300_16777215_10_images_0202.jpg

 در حالی که تنها چهار روز به حلول ماه مبارک رمضان باقی مانده، سلفی های مصر حملات گسترده و جوسازی های گسترده خود علیه شیعیان مصر را از سرگرفته اند.

دکتر راسم النفیس از رهبران شیعیان مصر در این باره می گوید: آنچه ائتلاف سلفی علیه شیعه می گوید، به هیچ وجه صحیح نیست؛ آنها شیعیان را هدف قرار می دهند و علیه آنها به جوسازی می پردازند.
سلفی های مصر در موج جدید جوسازی های خود علیه شیعیان با نسبت دادن ادعاهای پوچ و توخالی به شیعیان این کشور،  نسبت به ارائه گزارش های جدید علیه این قشر مظلوم در کشور مصر تهدید کرده اند و به دنبال این موضوع هستند تا به فعالیت های غیرقانونی خود وجهه قانونی بدهند.
ائتلاف فتنه گر «نوادگان صحابه و اهل بیت» وابسته به سلفی های مصر با مقایسه غیرمستند شیعه و سنی در مصر ادعای عجیبی مطرح کرده اند . ادعای این گروه خالی از اسلام چنین است که اهل سنت اول ماه مبارک رمضان را روزه می گیرند در حالی که شیعه روز اول را روزه نمی گیرند و از روز دوم شروع به گرفتن روزه می کنند و به ادعای آنها این خلاف اهل سنت است.
این ائلاف سلفی که به کینه دیرینه خود علیه شیعه شناخته شده است، در ادامه ادعاهای خود آورده است: اهل سنت روز آخر ماه رمضان را روزه نمی گیرند در حالی که شیعه این روز را ارج می نهند هرچند معصیت رسول خدا(ص) در آن است.
این جمعیت ضد اسلامی مصر در رابطه با مدت روزه و اختلاف شیعه در این باره مدعی اختلاف بزرگ بین شیعه و سنی شده و ادعا کرده است: اهل سنت از سحر تا نماز مغرب روز می گیرد در حالی که شیعه از سحر تا برخورد ستاره ها روزه می گیرند که آن را «سرخی شفق» می نامند و این با هدایت پیامبر(ص) در تضاد است و شبیه به اعمال یهود است.
این ائتلاف سلفی همچنین اقامه نماز تراویح از سوی اهل سنت را به پیروی از پیامبر(ص) دانسته و مدعی شده است که این نماز باعث بروز اختلاف بین شیعه و سنی شده است.
ارائه گزارش های جدید علیه شبکه های ماهواره ای شیعی
ائتلاف سلفی نوادگان صحابه و اهل بیت همچنین از آغاز جوسازی های شدید خود علیه شیعه از طریق ارائه گزارش ها و دادخواست های جدید علیه مناسک و فعالیت های شیعیان مصر خبر داده و عنوان کرده است که ابلاغیه های جدیدی علیه شبکه های ماهواره ای شیعی در مصر ارائه کرده است. این ائتلاف ضد شیعی همچنین اعلام کرده  که که در روزهای آتی ادله تازه ای علیه فعالیت های شیعیان ساخته و پرداخته خواهد کرد.
واکنش شیعه مصر به فعالیت های ضد شیعی سلفی ها
در این بین اما شیعیان مصر هم ساکت ننشسته و تهدید کرده اند که آنها نیز علیه ائتلاف های سلفی گزارش ها و دادخواست هایی ارائه خواهند کرد و در این ابلاغیه ها عنوان خواهند کرد که این ائتلاف ها اعمال ضدقانونی علیه شیعه مرتکب می شوند.
دکتر راسم النفیس از رهبران شیعه مصر در واکنش به حملات تند سلفی ها گفت: ائتلاف های سلفی چیزی از شیعه نمی دانند. اعمال آنها علیه شیعه، تهدید و تجاوز تکراری علیه آنها محسوب می شود.
النفیس که در گفت وگو با الیوم السابع سخن می گفت، افزود که شیعیان به حملات سلفی ها وقعی نمی نهند و به تهدیدهای سلفی ها توجه نمی کنند.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

کودک انتحاری طالبان خود را به پلیس تسلیم کرد

یورش عناصر موساد به مسجدالاقصی

صلاح الدین دمیرتاش و عبدالله زیدان دست به اعتصاب

ا

افتتاح نخستین دانشگاه اسلامی در آمریکا

م

افزایش تلاش آمریکایی ها برای مهاجرت به نیوزیلند پس

نگرانی سازمان ملل از اوضاع بحرانی مسلمانان میانمار

آخرین اخبار