b_300_300_16777215_10_images_32502_258.jpgاساس نیوز: مسئولان وزارت کشور کویت در راستای تشدید تدابیر امنیتی در این کشور عملیات بازرسی در فرودگاه کویت را به شرکت انگلیسی «گروپ فور اس» واگذار کردند .


به گزارش اساس نیوزبه نقل از نشریه الرای، هیاتی از سازمان بین المللی هواپیمایی نیز قرار است ماه فوریه سال 2017 به کویت سفر و با مقامات این کشور در زمینه تشدید تدابیر امنیتی در فرودگاه کویت گفت وگو کند.

عملیات بازرسی در فرودگاه کویت از راه حضور 500 تن از عناصر امنیتی زبده کمپانی گروپ فور اس که به صورت شیفتی فعالیت کرده و بر روند ورود و خروج مسافران نظارت می کنند میسر می شود .

این اقدام از سوی وزارت کشور کویت پس از آن انجام شد که فرودگاه کویت طی ماههای اخیر از نظر ضریب امنیتی مورد انتقاد تعدادی از کشورهای غربی قرار داشت و دولت آمریکا از توقف پروازهای مستقیم خود به کویت سخن گفته بود.

از سوی دیگر شرایط امنیتی خاص حکمفرما بر کویت و حضور تعداد زیادی از عناصر داعش و النصره که تابعیت کویتی داشته و پس از حضور در عراق و سوریه هم اکنون به کشورشان بازگشته اند و در سطح شهر زیر نظر نیروهای امنیتی تردد می کنند٬ شرایط را برای نیروهای امنیتی خاص کرده است .

در دهه محرم گذشته این فضای امنیتی موجب شد که وزارت کشور کویت تدابیر فوق العاده ای را در فرودگاه اتخاذ کند و دهها افسر عالی رتبه و نخبه خود را برای تأمین امنیت فرودگاه به کار گیرد، یکی از مسائل مهم در خصوص این شرکت در کویت٬ دسترسی آن به تمامی اطلاعات محرمانه فرودگاهی و ورود و خروج مسافران است که خود یک امر مرتبط با امنیت ملی کویت است و انتقاداتی نیز در کویت از این نوع فعالیت شرکت فور اس بریتانیا به عمل آمده است .

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

پرچم فلسطین در ایرلند به اهتزاز درمی‌آید

داعش و طالبان در افغانستان به جان هم افتادند

وزیر خارجه آمریکا: از قطر رضایت داریم به محاصره اش

خطر جنگ اتمی از 26 سال گذشته به این سو به بالاترین

کویت برگزاری هر نوع مراسم دینی در خارج از محدوده ح

اسرائیل باید برای جنگ با ایران آماده باشد

مافیای تجارت قرآن‌های رنگی در مصر

رکورد زنی گرمای هوا در سیستان و بلوچستان

کره جنوبی هم استفاه از بیت کوین را ممنوع می‌کند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز