b_300_300_16777215_10_images_32502_258.jpgاساس نیوز: مسئولان وزارت کشور کویت در راستای تشدید تدابیر امنیتی در این کشور عملیات بازرسی در فرودگاه کویت را به شرکت انگلیسی «گروپ فور اس» واگذار کردند .


به گزارش اساس نیوزبه نقل از نشریه الرای، هیاتی از سازمان بین المللی هواپیمایی نیز قرار است ماه فوریه سال 2017 به کویت سفر و با مقامات این کشور در زمینه تشدید تدابیر امنیتی در فرودگاه کویت گفت وگو کند.

عملیات بازرسی در فرودگاه کویت از راه حضور 500 تن از عناصر امنیتی زبده کمپانی گروپ فور اس که به صورت شیفتی فعالیت کرده و بر روند ورود و خروج مسافران نظارت می کنند میسر می شود .

این اقدام از سوی وزارت کشور کویت پس از آن انجام شد که فرودگاه کویت طی ماههای اخیر از نظر ضریب امنیتی مورد انتقاد تعدادی از کشورهای غربی قرار داشت و دولت آمریکا از توقف پروازهای مستقیم خود به کویت سخن گفته بود.

از سوی دیگر شرایط امنیتی خاص حکمفرما بر کویت و حضور تعداد زیادی از عناصر داعش و النصره که تابعیت کویتی داشته و پس از حضور در عراق و سوریه هم اکنون به کشورشان بازگشته اند و در سطح شهر زیر نظر نیروهای امنیتی تردد می کنند٬ شرایط را برای نیروهای امنیتی خاص کرده است .

در دهه محرم گذشته این فضای امنیتی موجب شد که وزارت کشور کویت تدابیر فوق العاده ای را در فرودگاه اتخاذ کند و دهها افسر عالی رتبه و نخبه خود را برای تأمین امنیت فرودگاه به کار گیرد، یکی از مسائل مهم در خصوص این شرکت در کویت٬ دسترسی آن به تمامی اطلاعات محرمانه فرودگاهی و ورود و خروج مسافران است که خود یک امر مرتبط با امنیت ملی کویت است و انتقاداتی نیز در کویت از این نوع فعالیت شرکت فور اس بریتانیا به عمل آمده است .

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

هیچ نیروی زمینی امریکایی در عملیات موصل حضورندارد

حمله جنگنده‌های اسرائیل به مواضع توپخانه‌ای ارتش س

حمله به یک مسجد در آلمان

ا

دنیای اسلام و دوستان و دشمنان مشترک

پیرزن جرابلسی از روزگاری می گوید که این شهر در دست

پیوستن ۱۵۰طالبان به روند صلح در افغانستان

آخرین اخبار