b_300_300_16777215_10_images_764056ff4c604f82ae2abb253ba37b31.jpgاساس نیوز: دادگاه عالی کویت یکی از سرکردکان گروه داعش که در فضای سایبری به فعالیتهای تبلیغاتی تروریستی می پرداخت را به 7 سال حبس محکوم کرد .


به گزارش اساس نیوز به نقل از نشریه الرای، این عنصر که با لقب ابوعبدالله الکویتی  شناخته می شود یکی از سرکردگان مهم گروه داعش تلقی شده و از جایگاه ویژه ای در نزد آنها برخوردار بوده است .

محل فعالیت این عنصر فضای مجازی بوده و وی نسبت به تفسیر خواب برای مردم و تشویق آنها به انجام فعالیتهای تخریبی اقدام می کرد و از سوی نیروهای امنیتی شناسایی شد .
دولت کویت برای جلوگیری از هرگونه فعالیت های مشکوک و حمایت مالی از گروه های افراطی در این کشور، نظارت بسیار شدیدی را نیز بر فعالیت انجمن های خیریه اعمال کرده و شهروندان از پرداخت هرگونه وجه نقد به انجمن های بدون مجوز منع شده اند.

پیش از این و در بحبوحه جنگ سوریه، انتشار خبری مبنی بر جمع آوری دو میلیون دلار کمک های مردمی در کویت به نام ملت سوریه که به دست داعشی ها رسیده بود٬ بازتاب گسترده ای داشت و به دنبال آن دولت کویت نظارت گسترده ای برای جلوگیری از ارسال کمک های مالی برای داعشی های اعمال کرده است.

وزارت کشور کویت نیز با ارائه آماری رسمی اعلام کرد، بیش از 50 تن از شهروندان تندرو که تفکراتی همسو با گروه های افراطی دارند٬ در این کشور آزادانه تردد می کنند و تحت کنترل هستند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

دستگیری چهار مرتبط با داعش در ترکیه

ا

توصیه امام جمعه اهل سنت کرمانشاه درباره حفظ وحدت د

آیا ترکیه وارد موصل خواهد شد؟

اولین واکنش داعش به انتخاب دونالدترامپ

ا

یکی از عاملان حمله تروریستی بلژیک از ترکیه اخراج ش

ا

استقبال مسلمانان از هشتگ «آیا مسلمانان حضرت عیسى ر

ب