b_300_300_16777215_10_images_13951005112754599537394.jpg

اساس نیوز :«خالص بایانجوک» ملقب به «ابو حنظله» رهبر معنوی داعش در ترکیه در مورد زنده سوزاندن سربازان ترکیه‌ای توسط داعش فتوا صادر کرد.

به گزارش اساس نیوز : در استانبول، ابو حنظله در یک برنامه تلویزیونی در ترکیه، زنده سوزاندن خلبان اردنی و دو سرباز ترکیه‌ای را با صدور فتوایی جایز دانست: «زنده سوزاندن انسان‌ها پس از به دنیا آمدن و شروع زندگی جایز نیست ولی اگر به منظور قصاص و یا به منظور ترساندن و درس عبرت دادن به دشمنان باشد جایز است.»

«ابو حنظله» پدر معنوی و متفکر اصلی گروه‌های سلفی ترکیه به عنوان پدر معنوی داعش در این کشور شناخته می‌شود. وی که نام اصلی‌اش «خالص بایانجوک» (Halis Bayancuk) است، سال قبل توسط نیروهای امنیتی ترکیه و در طرحی که با نام مبارزه با گروه‌های تروریستی نام گرفت، به جرم تبلیغات و جذب نیرو به نفع داعش و نوشتن مقاله در رسانه‌های گروهی وابسته به داعش، دستگیر شده بود ولی پس از مدت کوتاهی دولت ترکیه، ابو حنظله را به بهانه در دست نبودن هیچ‌گونه شواهدی علیه او، آزاد کرد.

گفتنی است داعش روز پنجشنبه ویدئویی منتشر کرد که در آن «صفدر تاش» و «فتحی شاهین» دو سرباز ترکیه‌ای که چندین ماه بود در اسارت داعش به سر می‌بردند، با دستهای بسته زنده زنده به آتش کشیده شدند. رسانه‌ها و دولت ترکیه چندین روز است که در این خصوص سکوت کرده‌اند و هیچ خبری به مخاطبان ترکیه مخابره نکرده‌اند و حتی دولت ترکیه چندین روز است که سرعت اینترنت این کشور را کاهش داده و برخی از وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی را فیلتر کرده است.

در ویدئو منتشر شده، دو سرباز ترکیه‌ای پیش از سوزانده شدن، دولت ترکیه و شخص اردوغان را مسبب اصلی این حال خود ذکر کردند.

مطالب مرتبط:

روهینگیا: تراژدی ملتی کوچک درسایه سیاست بزرگ

ارائه اپلیکیشن های حلال برای گوشی‌ های همراه مسلما

وزیر دفاع عربستان :وهابیت منشاء خشونت و تروریسم نی

مسلمانان میانمار همچنان در مظلومیت به سر می‌برند

 

سوئیس کمک مالی خارجی به مساجد را ممنوع کرد

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به غزه

نعمت بزرگی بنام اسلام

چند هزار پناهجو امسال وارد اروپا شدند؟

پاکستان جشن روز ولنتین را ممنوع کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز