b_300_300_16777215_10_images_57368811.jpgاساس نیوز : صدها تونسی با تجمع مقابل مقر پارلمان این کشور، مخالفت خود را با بازگشت تروریست های به اصطلاح توبه کننده به کشور اعلام کردند.ائتلاف شهروندان تونسی که متشکل از سازمان های غیردولتی و شخصیت های مستقل است، با برگزاری تظاهرات مقابل مقر پارلمان تونس، مخالفت خود را با بازگشت عناصر تروریستی که به جمع گروه های داعشی در عراق و سوریه پیوسته و الان مدعی توبه و خواهان بازگشت به کشورشان هستند، اعلام کرد.

تعداد شرکت کنندگان دراین تظاهرات، حدود 1500 نفر اعلام شده است.تظاهرکنندگان با سردادن شعارهایی چون « با بازگشت داعشی ها مخالفیم» و «دولت باید از مردم در برابر داعشی ها حمایت کند»، مخالفت خود را با بازگشت حدود 800 تروریست توبه کننده تونسی به کشورشان اعلام کردند.

الهادی المجدوب وزیر کشور تونس جمعه شب درجلسه پرسش و پاسخ درپارلمان این کشور گفته بود که 800 تونسی از کانون های تنش (اشاره به لیبی، سوریه و عراق) به تونس بازگشته اند.

براساس گزارشی که کارشناسان سازمان ملل ژوئیه 2015 منتشر کرده اند، بیش از 5500 تونسی درفاصله سنی 18 تا 35 سال درکنار گروه های تروریستی به ویژه در لیبی، سوریه و عراق می جنگند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

دختر محجبه برنده جایزه مغز برتر درکشور کانادا شد

عبدالرحیم ملازاده و پشتوانه های فکری او

ع

چرا داعش توانایی نفوذ در هندوستان را نداشته؟

پیدا شدن جسد یک سرکرده داعش در لبنان

خشونتها علیه مسلمانان در جمهوری آفریقای مرکزی

انهدام 224 موضع داعش در شمال سوریه توسط جنگنده های