b_300_300_16777215_10_images_466565656.jpgدرمیان سکوت سازمان های بین المللی، عربستان سعودی، در هفته های اخیر به روند کشتار مردم و غیرنظامیان یمنی سرعت و شدت بیشتری بخشید.

ائتلاف رصد جنایت های تجاوز سعودی به یمن، در کنفرانس مطبوعاتی که در صنعا برگزار شد، اعلام کرد که با گذشتِ حدودِ هشتاد روز از تجاوز عربستان سعودی، شمار شهدای یمنی به 2 هزار و 724 نفر رسید که هزار و 170 نفر از آنان زن و کودک بودند. تعداد زخمی ها نیز که اکثر آن ها از زنان و کودکان هستند، به 6 هزار و 841  نفر رسید.

"عبدالله علاوی" عضو ائتلاف رصد جنایت های تجاوز سعودی به یمن، روز جمعه  اظهار کرد: این آمارِ بسیار بالا، مربوط به کشتار شهروندان آزاده و عزتمندِ یمنی است که زندگی در آرامش و صلح، و بهره مندی از امنیت و ثبات و عزت انسانی، حق مسلم آن هاست.

برپایه این گزارش، هرچند آمار جداگانه ای از تلفات جانیِ استان صعده در دست نیست، اما این استان، بیش از دیگر استان های یمن، آماج حملات سعودی بوده است. جنگنده های سعودی، صدها منزل، بیمارستان، ساختمان دولتی و ساختمان خدمات رسانی در این استان را نابود کردند و روستای رازح را نیز بمباران و با خاک یکسان کردند به طوری که صدها تن از مردم این شهر کشته و زخمی شدند.

مطالب مرتبط:

بخش وسیعی از کرکوک توسط ارتش عراق آزاد شد

جوان داعشی :به 200 زن ایزدی تجاوز کردم

روسیه نیروی زمینی به سوریه اعزام می‌کند

برپایی سلسله نشست‌های «درك اسلام» در كاليفرنيا

کارگاه آموزشی با هدف مقابله با اسلام هراسی در رسان

نخست وزیر انگلیس در پی تشکیل کمیسیونی برای مقابله

اذان در صحن کنست اسرائیل

ا

استاندار کرکوک نیروهای پ ک ک را در منطقه مستقر کرد

داعش آثار باستانی باقی‌مانده در پالمیرا را کلا ناب

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز