b_300_300_16777215_10_images_8235946571273127.jpg

یک زن و مرد که اخیر از سوی واحد ضد تروریسم انگلیس دستگیرشده بودند روز شنبه رسما متهم به برنامه‌ریزی برای حمله تروریستی در این کشور شدند.

 به گزارش ایرنا، این زن و مرد از جمله شش نفری بودند که در 22 آذرماه گذشته در مناطق مختلف انگلیس از جمله در شهر لندن دستگیرشده بودند.
براساس گزارش پلیس انگلیس، منیر حسن محمد 35 ساله و خانم رویدا الحسن 32 ساله ساکن 'ویلسدن 'لندن، روز شنبه در دادگاه بدوی وستمینستر حاضر و تفهیم اتهام شدند.
به گفته منابع انگلیسی، منیر حسن محمد ساکن منطقه 'دربی'، دارای ملیت اریتره‌ای است و به دنبال کسب پناهندگی در انگلیس بوده است.
براساس گزارش منتشر شده از سوی پلیس انگلیس، منیر حسن محمد و رویدا الحسن از هفت جولای تا 12 دسامبر سال 2016 در حال برنامه ریزی برای اقدام تروریستی بوده اند.
منیر حسن محمد متهم به عضویت در گروه داعش و نیز چهار فقره جرم دیگر از جمله در اختیار داشتن اطلاعات لازم برای اقدام تروریستی است.
خانم رویدا الحسن نیز متهم به مواردی از جمله در اختیار داشتن اطلاعاتی که می‌توانسته در اقدام تروریستی به مورد استفاده قرار گیرد؛ است.
به گفته منابع انگلیسی، از جمله اطلاعات یاد شده نحوه استفاده از مواد انفجاری در داخل تلفن‌های همراه بوده است.
این دو نفر تا زمان برگزاری دادگاه اصلی شان، همچنان در زندان خواهند ماند.
به گزارش منابع انگلیسی، چهار نفری که به همراه این دو نفر دستگیر شده بودند، به دلیل اینکه اتهامی متوجه آنها نشده است، آزاد شده‌اند.
'الکس یانگر' رئیس سرویس اطلاعات مخفی خارجی انگلیس(ام آی 6) اخیرا اعلام کرد که از ژوئن 2013 میلادی تاکنون 12 توطئه تروریستی در این کشور خنثی شده است.
وی ادعا کرد که گروه تروریستی داعش به رغم ضربات نظامی که متحمل شده همچنان در حال برنامه ریزی برای حملات علیه انگلیس و متحدانش است.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

داعش و استفاده از کودکان

رهبر کره شمالی: همه خاک آمریکا در تیررس است

هشدار شورای امنیت سازمان ملل درباره فرار اعضای داع

هزینه میلیاردی ترکیه برای مهاجران سوری

 

بیانیه مشترک علمای شیعه و سنی قطیف

داعش ناتو را به چالش می کشد