b_300_300_16777215_10_images_1123.jpgدادستان کل تاجیکستان فاش کرد که بیش از 400 تاجیکستانی، به داعش پیوسته و از این تعداد 60 تن در عراق و سوریه کشته شده‌اند.

 "یوسف احمدزودا" دادستان کل تاجیکستان، اعلام کرد: بیش از 400 تاجیکستانی که 18 تا 35 سال سن داشتند، برای پیوستن به داعش به عراق و سوریه رفته اند که از این تعداد تاکنون 60 تن کشته شده اند.

دفتر رسانه ای دادستانی کل تاجیکستانی با انتشار بیانیه ای، به نقل از وی خاطر نشان کرد: 40 تن از تاجیکستانی هایی که به داعش پیوسته اند، به همراه خانواده هایشان به عراق و سوریه رفته اند.

دادستانی کل تاجیکستان از مسئولان محلی خواست ضمن برخورد با هرگونه نشانه های تندروی در کشور، برنامه هایی جهت افزایش آگاهی عمومی وهوشیار کردن جوانان در قبال خطر این گروه تروریستی تدارک ببنند.

پیش از این در اواخر ماه می گذشته، "گلمراد حلیموف" افسر تاجیک، با انتشار ویدیویی، از پیوستن به داعش خبر داد و گفت که قصد دارد برای اجرای احکام دین، به تاجیکستان برگردد.

گفتنی است که دادگاه عالی تاجیکستان، اخیرا گروه داعش را در فهرست سازمان های تروریستی درج کرد و هشدار داد شهروندانی که به این گروه بپیوندند، به اتهام تروریسم محاکمه خواهند شد.

مطالب مرتبط:

شیخ حمزه والی نام‌نهاده طالبان در ارزگان کشته شد

 

داعش دو هزار قبر را تخریب کرد

دکتر فرمانیان : تفکر تکفیری خشونت مد نظر خود را بر

دستور واریز بودجه بزرگ ترین مدرسه اسلامی استرالیا

واحد امنیتی جدید برای کنترل اسلامگرایان خطرناک در

احتمال بروز آشوب داخلی در کره‌ شمالی

ا

اسلام‌ستیز هلندی در تدارک پخش تلویزیونی کاریکاتوره

درگیری چین و هند برای تسلط بر هیمالیا

تصاحب نمازخانه مسلمانان در دانشگاهی در انگلیس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز