b_300_300_16777215_10_images_139509291112526589488124.jpgاساس نیوز: رئیس جدید ارتش پاکستان که در نخستین سفر خارجی خود به دیدار حکام آل سعود رفته است در دیدار با «ملک سلمان» تامین امنیت اماکن متبرکه در این کشور را از جمله اهداف خود اعلام کرد.


ژنرال «قمر جاوید باجوه» که در نخستین سفر خارجی خود به عربستان رفته است در دیدار با ملک سلمان گفت که امنیت اماکن متبرکه عربستان را ارتش پاکستان تامین خواهد کرد.


روزنامه اکسپرس نیوز نیز نوشته که در این دیدار دو طرف به افزایش همکاری‌های نظامی و مبارزه با تروریسم تاکید کردند.
گزارش‌ها حاکیست که «ژنرال باجوه» با وزیر دفاع عربستان « محمد بن سلمان» نیز دیدار و گفت‌وگو داشته است، در این دیدار وزیر دفاع عربستان تاکید کرد که این کشور از پاکستان و ارتباط استراتژیک با آن حمایت خواهد کرد.


این نخستین سفر برون مرزی «ژنرال باجوه» است که چندی پیش بر کرسی ریاست ارتش پاکستان تکیه زد. بسیاری از کارشناسان سیاسی این سفر را معنادار خوانده‌اند.
پیش از این عربستان از پاکستان در خواست کرده بود که برای جنگ با مردم مظلوم یمن نیرو اعزام کند، پارلمان پاکستان علیرغم کمک‌های فراوانی که از حکام آل سعود دریافت می‌کند این پیشنهاد را رد کرد.


سرتاج عزیز مشاور بین الملل نخست وزیر پاکستان، شرکت در جنگ یمن را مثل جنگ با مردم پاکستان دانسته و گفته بود: در جنگی که باعث تفرقه افکنی میان  مسلمانان شود هیچ نقشی ایفا نخواهند کرد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

ادعای بازداشت فردی که قصد آتش‌زدن کعبه را داشت

ا

کشف نرم افزار کدبندی شده داعش در استانبول

ا

واکنش ترامپ به اعتراضات: معترضان چرا رای ندادند؟

آسیای مرکزی پناهگاه آینده تروریسم

ا

توییتر حساب روحانیون القاعده را بست

ا

تصویر مظنون حمله تروریستی استانبول منتشر شد