b_300_300_16777215_10_images_JamNImage1649.jpgاساس نیوز: واشنگتن تصمیم گرفته است که حمایت نظامی خود را از کمپین حملات عربستان به یمن محدود کند.


به گزارش اساس نیوز به نقل از رویترز ، مقام‌های آمریکایی با اشاره به تصمیم اتخاذ شده از سوی واشنگتن برای محدود کردن حمایت نظامی از حملات سعودی‌ها به یمن، گزارش داد که علت این تصمیم‌گیری نگرانی‌ها در خصوص تلفات غیرنظامی گسترده در یمن بوده است.

بر اساس این گزارش، آمریکا همچنین تصمیم گرفته است که فروش تسلیحاتی را به عربستان که پیش از این درباره آن برنامه‌ریزی شده بود، متوقف کند.

همچنین آمریکا در نظر دارد در برنامه‌های آموزش نظامی نیروهای هوایی عربستان بازبینی داشته باشد تا توانمندی‌های هدف‌گیری این نیروها که نگرانی‌های بسیاری برای واشنگتن ایجاد کرده است، ارتقا پیدا کند.

یک مقام دولت اوباما که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری رویترز گفت، مشکلات نظام‌مند و گسترده در حملات نیروهای سعودی باعث شده که آمریکا تصمیم به متوقف‌ کردن فروش برخی تسلیحات به ریاض بگیرد.

این مقام آمریکایی همچنین گفت: این تصمیم به طور مشخص بازتابی از نگرانی‌هایی است که ما درخصوص حملات سعودی‌ها که به کشتار غیرنظامیان منجر شده است، داریم.

از سوی دیگر، یک مقام دیگر آمریکایی که او نیز خواست نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز خبر اتخاذ تصمیم دولت واشنگتن در قبال توقف فروش برخی تسلیحات به عربستان را تأیید کرد اما در این‌ باره به جزییات بیشتری نپرداخت.

این مقام آمریکایی همچنین اظهار کرد: طرف سعودی خواستار اشتراک اطلاعات بیشتر و حمایت مضاعف از امنیت مرزهای خود شده است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

آلمان به دنبال یافتن جایگزینی برای پایگاه اینجرلیک

ا

داعش 9 نفر را در عراق با اره برقی اعدام کرد

 

داعش 54 عراقی را درکرکوک باز داشت کرد

ا

بررسی شرایط داخلی کشور و جهان اسلام در گفتگو با نم

سال 93 و چالشهای جهان اسلام

 

از القاعده تا داعش؛ ارمغان ترامپ چه خواهد بود؟!

آخرین اخبار