b_300_300_16777215_10_images_ISISblow.jpgاساس نیوز: مشاور سابق امنیت ملی افغانستان در نشست خبری جنبش روشنایی در کابل اعلام کرد: وجود داعش در افغانستان را انکار نمی‌کنم اما این گروه از سوی برخی از عناصر در داخل و خارج از کشور بزرگنمایی می‌شود.


 
به گزارش تلویزیون یک افغانستان، اسپنتا اظهار داشت: در شهرستان شینوار ولایت ننگرهار شبه نظامیان (ملیشه) منطقه اورکزی پاکستان هستند که پرچم داعش را برافراشته‌اند.
 
این در حالی است که سرهنگ «برایان تریبوس» مدیر رسانه‌ای «ماموریت حمایت قاطع» نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان نیز چندی قبل در ارتباط با حضور جنگجویان وابسته به داعش در افغانستان گفت حضور افراد وابسته به داعش یک تهدید محسوب می‌گردد اما خطر بزرگی برای افغانستان نیست.
 
از سوی هم محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی افغانستان هشدار داده بود که هدف اصلی افراد وابسته به گروه داعش در افغانستان به راه انداختن جنگ مذهبی در این کشور است.
 
با این حال برخی از کارشناسان بر این باور هستند که جنگجویان وابسته به داعش در افغانستان هیچ ارتباطی با گروه داعش در عراق و سوریه ندارند، که از سوی برخی از رسانه‌های غربی به صورت عمدی بزرگنمایی شده است.

b_400_400_16777215_10_images_899803_944.jpg

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

 

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

یک روحانی در عربستان به اتهام استفاده از فیسبوک ب

ا

داعش در سال 2021 /آینده محتمل در شمال و غرب آفریقا

افزایش چند برابری اسلام‌هراسی سازمان یافته در آمری

ب

مقامات افغانستان برای کاهش تولد نوزادان برنامه‌ریز

ا

داعش از مسلمانان فیلیپین سوء استفاده خواهد کرد

وعده نامزد انتخابات آمریکا به پایان اسلام هراسی در

آخرین اخبار