b_300_300_16777215_10_images_ISISblow.jpgاساس نیوز: مشاور سابق امنیت ملی افغانستان در نشست خبری جنبش روشنایی در کابل اعلام کرد: وجود داعش در افغانستان را انکار نمی‌کنم اما این گروه از سوی برخی از عناصر در داخل و خارج از کشور بزرگنمایی می‌شود.


 
به گزارش تلویزیون یک افغانستان، اسپنتا اظهار داشت: در شهرستان شینوار ولایت ننگرهار شبه نظامیان (ملیشه) منطقه اورکزی پاکستان هستند که پرچم داعش را برافراشته‌اند.
 
این در حالی است که سرهنگ «برایان تریبوس» مدیر رسانه‌ای «ماموریت حمایت قاطع» نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان نیز چندی قبل در ارتباط با حضور جنگجویان وابسته به داعش در افغانستان گفت حضور افراد وابسته به داعش یک تهدید محسوب می‌گردد اما خطر بزرگی برای افغانستان نیست.
 
از سوی هم محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی افغانستان هشدار داده بود که هدف اصلی افراد وابسته به گروه داعش در افغانستان به راه انداختن جنگ مذهبی در این کشور است.
 
با این حال برخی از کارشناسان بر این باور هستند که جنگجویان وابسته به داعش در افغانستان هیچ ارتباطی با گروه داعش در عراق و سوریه ندارند، که از سوی برخی از رسانه‌های غربی به صورت عمدی بزرگنمایی شده است.

b_400_400_16777215_10_images_899803_944.jpg

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

 

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

دختر کویتی هم وزن خودش پول هدیه گرفت

پیرمرد 128 ساله ادعا می کند هیتلر است

اساس نیوز بررسی می کند:شرایط اهل سنت جنوب در گفتگو

 

تشکیل هیات افتای مهاباد

مشارکت 50هزار نیروی پیشمرگ کُرد درعملیات موصل

افزایش تعصبات ضد اسلامی در آمریکا با روی کار آمدن