b_300_300_16777215_10_images_140.jpgدر حال حاضر گروهی از اعضاء داعش در باغدیس و بدخشان در شمال افغانستان آماده ورود به تاجیکستان و آسیای‌میانه و گروهی نیز به زودی از مرزهای گرجستان وارد قفقاز شمالی خواهند شد است.

به گزارش  شبکه تلویزیونی الجزیره، آل‌سعود با محوریت بندر‌بن‌سلطان نقش محوری در سازمان دادن داعش و گروهای تکفیری در جنگ‌های سوریه و عراق داشته و می‌کوشد تا با هدایت داعش به منطقه قفقاز شمالی و آسیای‌میانه از تبعات حضور این نیروها در منطقه پیرامونی خود بکاهد.
در حال حاضر گروهی از اعضاء داعش در باغدیس و بدخشان در شمال افغانستان آماده ورود به تاجیکستان و آسیای‌میانه جضور دارند و گروهی نیز به زودی از مرزهای گرجستان وارد قفقاز شمالی خواهند شد.
عربستان همچنین به منظور عضوگیری برای داعش، اتباع آسیای‌میانه علی‌الخصوص اتباع کشورهای ازبکستان، ترکمنستان و تاجیکستان را درغالب تورهای مسافرتی به عربستان دعوت می‌نماید، اکثرکارشناسان سیاسی معتقدند داعش در سوریه و عراق به بن‌بست رسیده و عربستان به دستور واشنگتن برای تنبیه مسکو ایشان را برای آتش‌افروزی در آسیای‌میانه و قفقاز شمالی مهیا می‌سازد.
تسلط بر آب تاجیکستان و میادین گازی ترکمنستان و احیاء قدرت جریانات تکفیری در چچن و داغستان این تصور که درصورت حضور داعش تعداد قابل ملاحظه‌ای از اتباع این کشورها به یاری ایشان می‌شتابند، را ایجاد کرده و انگیزه اصلی داعش در قبول این ماموریت محوله می‌باشد.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

ورود نیروهای ویژه ارتش ترکیه به سوریه

داعش با حامیان سابق خود دست به یقه شد ؟

تأیید حکم اعدام رهبر اخوان‌المسلمین

یک داعشی مادرش را در ملا عام اعدام کرد !

داعش دریچه های سد فرات را بازکرد

ا

تکفیری ها خوارج زمانه هستند

آخرین اخبار