b_300_300_16777215_10_images_139303170816577482935074.jpg

اساس نیوز : یک تحلیلگر آمریکایی مسائل سیاسی معتقد است که اظهارات مقام معظم رهبری مبنی بر نقض توافق هسته‌ای میان ایران و قدرتهای جهانی درصورت تمدید تحریم‌های ضد ایرانی کاملا صحیح بوده است.

مایکل جونز, تحلیلگر سیاسی آمریکایی از ایالت ایندیانا در گفتگویی به موضوع تصویب تحریم‌های ضدایرانی و عوامل موثر در این اقدام پرداخت.

وی در پاسخ به سوالی درباره تصویب تمدید 10 ساله تحریم‌های ایران از سوی سنا و ادعای مقامات آمریکا مبنی بر عدم نقض توافق هسته‌ای به واسطه این اقدام و همچنین اقدامات بعدی مجلس نمایندگان و سنای آمریکا پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ جمهوریخواه گفت: پیش از هر چیز باید به این مسئله اشاره کرد که مجلس نمایندگان درحال حاضر در کنترل جمهوریخواهان نیست. کنگره توسط لابی اسرائیل اداره می‌شود و همین مسئله علت اصلی رای مثبت به تمدید تحریم‌ها علیه ایران بود. این اقدام نقض صریح توافق هسته‌ای است و به این معنی است که آمریکا برای اعمال چنین تحریم‌هایی در دنیا تنهاست و این اقدامات موثر نخواهد بود. کشورهای دیگر برای تجارت با ایران وارد عمل خواهند شد که این مسئله به ضرر منافع اقتصادی آمریکا است.

این کارشناس آمریکایی در ادامه اظهارات رهبر انقلاب و تاکید ایشان مبنی بر اینکه تمدید تحریم‌ها به معنی نقض توافق هسته‌ای بوده را تایید کرد و گفت: حق با آیت‌الله خامنه‌ای است. تمدید تحریم‌ها معادل انکار توافق هسته‌ای است.

مایکل جونز در پاسخ به این سوال که واکنش ایران در قبال عدم تحقق تعهدات برجام چگونه باید باشد نیز گفت: ایران باید به دنبال منزوی ساختن آمریکا از دیگر کشورهای حاضر در این توافق بوده و اطمینان حاصل کند که آنها به تعهدات خود عمل کرده. در مقابل نیز ایران باید به تجارت با آنها بپردازد.

Save

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

دختر یک راننده مصری معاون مشاور امنیت ملی آمریکا ش

چین برای حفاظت از کریدور اقتصادی «سی‌پک» 2 ناو جنگ

ا

انتقاد اسقف اعظم پاریس از ممنوعیت حجاب در دانشگاه‌

دست های پشت پرده رقابت در بین دول حاشیه خلیج فارس

برگزاری همه‌پرسی کالگزیت جهت جدایی کالیفرنیا از آم

ا

مولانا گرگیچ خواستار مجوزبرای برگزاری نماز اهل سنت