b_300_300_16777215_10_images_IMAGE6361601778175433.jpgاساس نیوز: چند رسانه آلمانی به نقل از یک شاهد و منابع پلیس گزارش دادند بازرسان آلمان در حال بررسی گزارش هایی در مورد جاسوسی ترکیه از شخصیت های کُرد در آلمان و تلاش برای ترور آنها است.


خبرگزاری آلمانی The Local امروز به نقل از دو رسانه آلمانی به نام های  NDR  و WDR اعلام کرد پلیس آلمان پرونده ای را در دست بررسی دارد که نشان می دهد یکی از عوامل دولت ترکیه در دوسال گذشته تحت فعالیت روزنامه نگاری به جاسوسی از دو شخصیت فعال کُرد در آلمان و اروپا پرداخته و حتی با آنها نیز مصاحبه کرده است.


یک زن شاهد که مدارک زیادی حاوی پاسپورت، فایل های عکس و ویدئو در اختیار داشته به پلیس آلمان گفته است اطلاعات دقیقی در این مورد در اختیار دارد. مدارک و اسناد تحویل پلیس شده و این شاهد اکنون در یک مکان مخفی و تحت مراقبت به سر می برد.


بر اساس گزارش دیگری دولت ترکیه تلاش کرده است دو فعال کرد مقیم اروپا را به نام های یوکسل کوچ در برمن آلمان و رمزی کارتال را در بروکسل از بین ببرد.
به نوشته لوکال، پرونده جاسوسی دولت ترکیه از شخصیتهای کُرد مقیم اروپا و تلاش برای حذف آنها در نهادهای امنیتی و قضایی آلمان در حال بررسی است و حتی ممکن است کمیته کنترل پارلمان آلمان هم به آن ورود کند.


رسانه های نزدیک به پ.ک.ک هم در روزهای اخیر گزارش دادند دولت ترکیه در تلاش است شخصیت های سیاسی کرد سوریه از جمله صالح مسلم، رهبر حزب اتحاد دموکراتیک کرد سوریه را نیز از بین ببرد. بر اساس این گزارشها، دولت ترکیه با کمک عوامل سازمان امنیت و جاسوسی این کشور موسوم به میت تلاش کرد صالح مسلم را که اخیرا به اروپا سفر کرده ترور کند اما با لو رفتن موضوع عوامل سازمان میت از محل مورد نظر خارج شده اند.

b_400_400_16777215_10_images_asdfghj.jpghttps://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

خطر جنگ اتمی از 26 سال گذشته به این سو به بالاترین

افزایش 89 درصدی جنایات علیه مسلمانان در امریکا

حمله نژادپرستانه علیه یک زن محجبه در لندن

ا

پوتین با مفتی اعظم مسلمانان روسیه دیدار کرد

دستگیری 15 تن از اعضای داعش در مغرب

ظهور و بروز جریانات تکفیری و رسالت فعالان رسانه ای

1381 شهروند خارجی تابعیت ترکمنستان را بدست آوردند

ا

از بیانات امامان جمعه تا هشدار سرایت وبا به حجاج د

لزوم حضور بیشتر مجتهدان و فقیهان در میان مردم

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز