b_300_300_16777215_10_images_IMG10100294.jpgبه گزارش اساس نیوز به نقل از شبکه خبری «بوابه الفجر» مصر، بیش از یک هزار مسلمان فرانسوی روز شنبه (6 آذرماه) در اعتراض به طرح های دولت در تبدیل یک مسجد به کتابخانه مدرن جدید تظاهرات برپا کردند.


 
پلیس فرانسه، گفت: این تظاهرات مسالمت آمیز پس از رد تمدید اجاره ساختمان مسجد از سوی ریمی موزو؛ مسوول منطقه «کلیشی سو بوآ» در جنوب پاریس، برگزار شد.
 
ریمی درباره طرح دولت مبنی بر تبدیل سالن مسجد به کتابخانه مجهز به تکنولوژی مدرن سخن گفته بود و همین امر باعث خشم مسلمانان شد و آنان تاکید کردند که در مکانی کوچک نماز خواهند خواند.
 
حامد قاصد؛ رئیس انجمن اسلامی محلی، گفت: مسوول این منطقه با مسلمانان مشکل دارد، در حالی که باید بداند که 20 هزار مسلمان در این منطقه نیازمند مکانی برای اقامه نماز هستند و به مسجدی بزرگ نیاز دارند که ظرفیت نمازگزاران را داشته باشد.
 
وی افزود: مسوول سابق این منطقه در سال 2013 میلادی به مسلمانان وعده داده بود که ساختمانی را برای محل عبادت مسلمانان خریداری می کند، اما این وعده محقق نشد و اخیرا نیز درِ این مسجد بسته شده و مستاجران مسلمان را بیرون کرده اند.

b_400_400_16777215_10_images_asd.jpghttps://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

مسلمانان تگزاس؛ قربانی تهدیدات تروریستی

فرمانده ارشد ارتش آمریکا مخفیانه به سوریه رفت

تحلیل موسسه IHS درباره کوچک تر شدن سرزمین های تحت

مسمومیت 350 نفر در حمله شیمیایی داعش به طوزخورماتو

 

جزئیاتی از حمله دیشب رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه

ا

فرش قرمز از جشنواره کن تا نوار غزه

«

آخرین اخبار