b_300_300_16777215_10_images_IMG10100294.jpgبه گزارش اساس نیوز به نقل از شبکه خبری «بوابه الفجر» مصر، بیش از یک هزار مسلمان فرانسوی روز شنبه (6 آذرماه) در اعتراض به طرح های دولت در تبدیل یک مسجد به کتابخانه مدرن جدید تظاهرات برپا کردند.


 
پلیس فرانسه، گفت: این تظاهرات مسالمت آمیز پس از رد تمدید اجاره ساختمان مسجد از سوی ریمی موزو؛ مسوول منطقه «کلیشی سو بوآ» در جنوب پاریس، برگزار شد.
 
ریمی درباره طرح دولت مبنی بر تبدیل سالن مسجد به کتابخانه مجهز به تکنولوژی مدرن سخن گفته بود و همین امر باعث خشم مسلمانان شد و آنان تاکید کردند که در مکانی کوچک نماز خواهند خواند.
 
حامد قاصد؛ رئیس انجمن اسلامی محلی، گفت: مسوول این منطقه با مسلمانان مشکل دارد، در حالی که باید بداند که 20 هزار مسلمان در این منطقه نیازمند مکانی برای اقامه نماز هستند و به مسجدی بزرگ نیاز دارند که ظرفیت نمازگزاران را داشته باشد.
 
وی افزود: مسوول سابق این منطقه در سال 2013 میلادی به مسلمانان وعده داده بود که ساختمانی را برای محل عبادت مسلمانان خریداری می کند، اما این وعده محقق نشد و اخیرا نیز درِ این مسجد بسته شده و مستاجران مسلمان را بیرون کرده اند.

b_400_400_16777215_10_images_asd.jpghttps://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

احزاب ملی گرای مخالف با رفراندوم ترکیه متحد می شو

ا

نفوذ نیروهای یمنی به مواضع نظامی سعودی +ویدیو

نگاهی کوتاه بر نظام آموزشی داعش

اردوغان از مواضع اسد تقدیر کرد

اکثریت اهل سنت از داعش حمایت نمی‌کند/برخی با عنوان

هزاران عراقی در بغداد تظاهرات کردند

آخرین اخبار