b_300_300_16777215_10_images_8232143971199159.jpg

ارتش عراق روز پنجشنبه اعلام کرد، گروه تروریستی داعش برای حمله به نیروهای عراقی که در حال پیشروی به سمت موصل پایگاه اصلی این گروه هستند، از هواپیمای بدون سرنشین استفاده می کند.

 به گزارش اساس نیوز به نقل از ایرنا ، نیروهای عراقی با پشتیبانی ائتلاف تحت رهبری آمریکا از 17 اکتبر، عملیات نظامی برای پس گرفتن شهر موصل را آغاز کرده اند. این پیچیده ترین عملیات نظامی در عراق از زمان حمله آمریکا به این کشور در سال 2003 برای سرنگونی صدام حسین است.

نیروهای عراقی از ابتدای ماه جاری میلادی در شرق موصل با داعش می جنگند.
افسران ارتش عراق با نشان دادن چند هواپیمای بدون سرنشین به خبرنگاران گفتند، این هواپیماها شبیه، مدل هایی است که داعش برای شناسایی برخی اهداف یا حمله به نیروهای عراقی، ساخته است.
ژنرال عبدالوهاب الساعدی از یگان مبارزه با تروریسم ارتش عراق گفت: نیروهای عراقی این هواپیماهای بدون سرنشین را در یکی ازخانه هایی که به تازگی ارتش آنها را از عناصر داعش پس گرفته پیدا کرده است.
وی افزود: تروریست های داعش از این هواپیماها برای شناسایی و گاهی اوقات نیز با جاسازی مواد منفجره، از آنها برای هدف قرار دادن فرماندهان و یا مراکز نظامی ارتش عراق استفاده می کنند.
با این حال، وی توصیح نداد که آیا این حملات موفقیت آمیز بوده است یا نه؟.
عملیاتی که از 17 اکتبر گذشته با هدف آزاد سازی استان نینوا و مرکز آن موصل شروع شده، با نفوذ نیروهای امنیتی عراق به بخش هایی از شهر موصل ادامه دارد و نیروهای الحشدالشعبی نیز از محور غربی شهر تلعفر در 50 کیلومتری غرب موصل را به محاصره در آورده اند و راه امدادی و مواصلاتی گروه تروریستی داعش را از موصل به مرزهای سوریه قطع کرده اند.

مطالب مرتبط:

یوسف آخوند ایری :خانواده ها مراقب جوانان خود باشن

مولانا عبدالحمید حملات تروریستی تهران را محکوم کرد

بارزانی: تا داعش را زیر پای ایزدی‌ها نیندازیم از پ

وحشت از سقوط «رقه»،داعش را به تکاپو انداخت

آخوند توماج خواستار استفاده بهینه مومنان از فضایل

پیام تیم انتخاباتی ترامپ به صهیونیست های افراطی

دبیرکل جدید سازمان ملل سوگند یاد کرد

ا

درخواست سازمان جهاني بهداشت براي کمک به عراق و سور

مولانا رشیدی :دعا بهترین روش برای آمرزش گناهان است

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز