b_300_300_16777215_10_images_5445782_335.jpgاساس نیوز: صدها تن از مسلمانان روهینگیا از خشونت های نظامیان در میانمار به بنگلادش گریختند، خشونت هایی که طی آن صدها مسلمان کشته شده اند.به گزارش اساس نیوز به نقل از رویترز، مقام های بنگلادشی، امدادرسانان محلی و برخی ساکنان اردوگاه های مسلمانان مهاجر در بنگلادش گفته اند از ماه اکتبر دستکم 500 مسلمان روهینگیایی از میانمار به بنگلادش گریخته اند. مسلمانان فراری از خشونت و کشتار نیروهای نظامی میانمار در چهار اردوگاه مرزی بنگلادش ساکن شده اند.

بنابراین گزارش، پلیس مرزی بنگلادش روز چهارشنبه مانع از ورود تعداد زیادی از روهینگیایی ها به این کشور شد.
فعالان حقوقی میانمار از کشتار سازمان یافته مسلمانان و نیز تجاوز به نوامیس و آتش زدن منازلشان به دست نیروهای امنیتی آن کشور در موج جدیدی از خشونت ها علیه این اقلیت میانماری خبر می دهند. ارتش میانمار تعداد مسلمانان کشته شده را 130 تن اعلام کرده است.

مقام های بنگلادشی می گویند برخی از کشته شدگان مسلمان در حال عبور از رود «ناو» ( حدفاصل میانمار و بنگلادش) در فرار از خشونت نظامیان میانمار به دست مرزبانان کشته شده اند.
بر اساس گزارش تعداد مسلمانان روهینگیایی در میانمار بالغ بر 1.1 میلیون تن می شود و اکثریت آنان در ایالت بحران زده «راخین» ساکن هستند؛ جایی که با موج تازه ای از خشونت ها روبه روست. گزارش روز دوشنبه ارتش این کشور جنوب شرق آسیا حاکی از آن است که در جدیدترین درگیری بین نظامیان و مسلمانان دستکم 28 مسلمان روهینگیا کشته شده اند.

استان شمالی راخین که محل زندگی اقلیت مسلمان روهینگیا و هم مرز با بنگلادش است، از زمان حملات ماه گذشته میلادی که در آن 9 پلیس کشته شدند، تحت تدابیر نظامی اداره می شود.
ارتش میانمار روز یکشنبه نیز در بیانیه ای اعلام کرد 22 مهاجم مسلح به شمشیر در نزدیکی روستای «دار گیی زار» به اتهام هلاکت سربازان، کشته شدند.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

دستگیری 6 عضو داعش در ترکیه

ا

ادعای عجیب سرکرده جیش الفتح

ا

هشدار درباره "تجزیه" کردستان عراق !

دستگیری تعدادی از اعضای گروه های تکفیری در کردستان

مناظره ،منافع و مضرات/فقط مناظره و دیگر هیچ(2)

آمریکا پس از ۲۰۱۶ نیز در افغانستان حضور دارد

آخرین اخبار