b_300_300_16777215_10_images_sdsf10.jpg

اساس نیوز :مولوی عبدالحمید به رئیس جمهور جدید آمریکا درباره تکرار اشتباهات روسای جمهور قبلی این کشور هشدار داد .

به گزارش اساس نیوز به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان، مولانا عبدالحمیدمولانا عبدالحمید در فرازی از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه زاهدان (۲۱ آبان ۱۳۹۵) با اشاره به انتخاب “دونالد ترامپ”، به‌عنوان رئیس‌جمهور جدید آمریکا، ضمن انتقاد از سیاست‌‌های رؤسای جمهور قبلی این کشور در «مبارزه با تروریسم»‌، در خصوص تکرار این سیاست‌ها هشدار دادند.
امام‌جمعه زاهدان افزود: این روزها صحبت از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکاست. در این انتخابات فردی به پیروزی رسیده و بر رقیب خود برتری حاصل کرده است که دارای افکار تند علیه مسلمانان است، چنان‌که مدتی قبل اعلام کرده بود اگر رئیس‌جمهور شود هیچ مسلمانی اجازه‌ی ورود به آمریکا را نخواهد داشت.
امام‌جمعه زاهدان خطاب به رئیس‌جمهور جدید آمریکا گفتند: توصیه ما به رئیس‌جمهور جدید آمریکا آن است که اگر قصد مبارزه با افراط‌گرایی و تروریسم را دارد، باید ابتدا مسائل و اتفاقاتی را که در جهان اسلام رخ داده‌اند و برخی از مسلمانان به افراط‌گرایی روآورده‌اند آسیب‌‌شناسی کند. در این مسیر اشتباهات رؤسای جمهور پیشین آمریکا (بوش و اوباما) را تکرار نکند. به نظر ما این دو رئیس‌جمهور ناموفق عمل کردند. اگرچه آقای اوباما انسان میانه‌رویی بود، اما اشتباهات بزرگی در سیاست خودش مرتکب شد و می‌توانست بهتر عمل کند.
مولانا عبدالحمید «تهاجم روسیه به افغانستان» و «اشغال فلسطین توسط اسرائیل» را دو عامل اصلی ایجاد ناامنی و افراط‌گرایی در جهان دانستند و گفتند: مشکلات در جهان اسلام از آنجا آغاز شد که شوروی سابق (روسیه) یک کشور مستقل را مورد تهاجم قرار داد و مردم افغاستان را قتل‌عام کرد. در واکنش به این تهاجم، گروه‌های مختلفی با انگیزه‌ی مبارزه و با عناوین مختلف قیام کردند.
ایشان در ادامه افزودند: عامل دوم گسترش تروریسم در جهان به اشغال سرزمین فلسطین و سرکوب ملت فلسطین توسط اسرائیل برمی‌گردد. رژیم اشغال‌گر اسرائیل در این سرزمین حق سخن‌گفتن را از آنان گرفت و به ندای ملت فلسطین که خواستار عدالت و آزادی و احقاق حقوق‌شان بودند توجه نکرد و برای رسیدن به این مسائل با آنان بر سر میز مذاکره ننشست، بلکه به سرکوب مردم فلسطین متوسل شد. لذا حملات استشهادی و انتحاری و آنچه امروز جهان غرب از آن به‌عنوان «تروریسم» یاد می‌کند بر اثر این دو عامل در دنیا به‌وجود آمد.
خطیب جمعه زاهدان همچنین خاطرنشان کردند: عامل سوم گسترش افرا‌ط‌گرایی در جهان حکومت‌های خودکامه و مستبد وابسته به غرب هستند که به اقوام، مذاهب و ادیان آزادی ندادند و به خواسته‌های برحق مردم توجه نکردند، بلکه به سیاست سرکوب و زندان و شکنجه متوسل شدند. لذا تروریسم و افراط‌گرایی بر اثر چنین سیاست‌هایی گسترش یافت.
ایشان ابرقدرت‌‌های غرب و شرق را مورد خطاب قرار دادند و گفتند: اگر شما به‌جای آسیب‌شناسی و ریشه‌یابی تروریسم و افراط‌‌گرایی، بخواهید به سیاست سرکوب و جنگ ادامه دهید در واقع به گسترش تروریسم در جهان کمک کرده‌اید. بنده به صراحت می‌گویم سیاست‌هایی که شما تا کنون برای مقابله با افراط‌گرایی درپیش گرفته‌اید غلط و ناموفق بوده است.

مطالب مرتبط:

پارلمان ترکیه: سازمان گولنیست مشابه داعش است

جوانان ترکیه را قربانی گروه های تروریستی نخواهیم ک

فوت 54 زائر پاکستانی درحج امسال

ا

مرگ رهبر در سوریه ؛خبر شوم دیگر برای ازبکها

 

حملات هوایی ارتش عراق علیه مواضع داعش در سوریه ادا

 

شکست داعش با وجود اردوغان غیرممکن است

ترامپ خواستار راهپیمایی حامیان خود شد

برخی رسانه‌ها به خشونت علیه زنان افغانستان دامن می

جنگ دلار: جنگ موازی/نگاهی به استفاده ابزاری آمریکا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز