b_300_300_16777215_10_images_1446635556862_749th3.jpgاساس نیوز: سخنگوی ائتلاف ضد داعش از آمادگی حدود ۴۰ هزار نیرو برای محاصره شهر رقه و شروع عملیات پاکسازی آن خبر داد. فرمانده نیروهای آمریکایی‌ در خاورمیانه نیز تاکید کرد نیروهای شرکت کننده در عملیات رقه توسط آمریکا آموزش داده می‌شوند.


به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه خبری سیریا نیوز، جان دوریان، سخنگوی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: در رقه نیروهای لازم برای عملیات حضور دارند و نزدیک به ۳۰ تا ۴۰ هزار نیرو که از حمایت آمریکا برخوردارند آماده به محاصره درآوردن شهر رقه، واقع در شمال سوریه هستند.
گفتنی است وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) برای محاصره رقه با کمک نیروهای سوریه دموکرات و ائتلاف سوری ـ عربی برنامه ریزی می‌کند.


دوریان گفت: آمریکا با شرکای خود در ائتلاف مذاکرات مستمری برای تعیین این مساله که چه نیروهایی وارد شهر شوند، دارد.
اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا پیشتر گفته بود، عملیات محاصره شهر رقه، پایگاه اصلی داعش به زودی آغاز می‌شود و دیدارها با مسئولان ترکیه‌ای در مورد نقش آنکارا در این عملیات ادامه دارد.
ترکیه و آمریکا در مورد مشارکت کردها در عملیات آزادسازی رقه با یکدیگر اختلاف نظر دارند. ترکیه با این مساله مخالف بوده و مشارکت کردها در این عملیات را تهدیدی برای امنیت مرزهایش می‌داند.


سخنگوی ائتلاف ضد داعش در پاسخ به این سوال که چه گروهی مسیر امدادی داعش در جنوب رقه را مسدود خواهد کرد و در شرایطی که نیروهای سوریه دموکرات از شمال شهر به داعش فشار می‌آورند، گفت: تعداد زیادی از نیروهای کشور عربی نیز در این منطقه حضور خواهند داشت و ائتلاف قصد دارد بخش زیادی از آنها را آموزش دهد.
وزارت‌های دفاع دو کشور آمریکا و انگلیس اخیرا اعلام کردند که عملیات برای آزادسازی رقه ظرف چند هفته آتی آغاز خواهد شد اما سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه فاش کرد، آمریکا حملات ائتلاف برای آزادسازی رقه را تا اطلاع ثانوی به زمانی نامعلوم موکول کرده است.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

روحانی:کمیته حقیقت یاب برای فاجعه منا تشکیل شود

هشدار آمریکا به شهروندانش در خصوص سفر به عربستان

 

رودریگو دوترته : دولت فیلیپین بر داعشی ها پیروز خو

وزیر سابق اسرائیلی از سفر قریب الوقوع نتانیاهو به

پلیس داعش سیگارهای مردم موصل را جمع آوری و به آتش

ب

سفارت امریکار در کابل ۲۲ کارمند خود را در ارتباط ب