b_300_300_16777215_10_images_13950812000472_PhotoA.jpgاساس نیوز: امیر قطر در سخنرانی چهل و پنجمین دوره مجلس شورای این کشور اولویت‌های اقتصادی 5 سال آینده را اعلام و بر ضرورت تغییر فرهنگ «مصرفی» تأکید کرد، قطر پس از 15 سال دچار کسری بودجه شده است.


«تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر بر ضرورت تغییر «فرهنگ مصرفی» در این کشور تأکید و علت این اقدام را مقابله با تبعات سقوط قیمت جهانی انرژی اعلام کرد.
‌ امیر قطر در سخنرانی چهل و پنجمین دوره مجلس شورای این کشور که اولویت‌های اقتصادی 5 سال پیش روی کشورش را تشریح کرد، افزود برخی از بخش‌ها مانند بهداشت و آموزش به بخش خصوصی واگذار می‌شود تا فشار بر روی بودجه دولتی کمتر شود.
تمیم‌ بن حمد در ادامه اعلام کرد: دولت تمام طرح‌های مربوط به جام جهانی فوتبال 2022 (که قطر میزبان آن است) را انجام خواهد داد.


امیر قطر سخنان سال گذشته خود را تکرار کرد که گفته بود: دولت قادر به تامین همه چیز نیست و از جوانان این کشور خواست دنبال شغل‌های مختلف باشند.
قطر پس از 15 سال دچار کسری بودجه شده و کسری این کشور در سال 2016 به 12 میلیارد دلار می‌رسد.
عربستان سعودی نیز در سال جاری به دلیل کاهش قیمت نفت و هزینه‌های بالای جنگ یمن دچار کسری بودجه شده و برای کم کردن از فشار دست به اقدامات ریاضتی زده است.
در همین راستا صندوق بین‌المللی پول به عربستان توصیه کرده برای خروج از بحران کنونی باید ریاضت اقتصادی خود را ادامه دهد.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

مولانا گرگیج کُشتارغیرنظامیان در موصل را محکوم کرد

از اسکار و کارناوال تا جذب خبرنگار افتخاری در اساس

 

شغل قبلی سرکرده داعش در یعقوبه عراق چه بود

ا

مرد سوری که از دخترانش در عملیات انتحاری استفاده ک

مسکو: از طالبان حمایت نمی‌کنیم

 

اسامی سرکردگان خارجی کشته شده داعش در موصل منتشر ش

 

فوتو نیوز