b_300_300_16777215_10_images_13950812000472_PhotoA.jpgاساس نیوز: امیر قطر در سخنرانی چهل و پنجمین دوره مجلس شورای این کشور اولویت‌های اقتصادی 5 سال آینده را اعلام و بر ضرورت تغییر فرهنگ «مصرفی» تأکید کرد، قطر پس از 15 سال دچار کسری بودجه شده است.


«تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر بر ضرورت تغییر «فرهنگ مصرفی» در این کشور تأکید و علت این اقدام را مقابله با تبعات سقوط قیمت جهانی انرژی اعلام کرد.
‌ امیر قطر در سخنرانی چهل و پنجمین دوره مجلس شورای این کشور که اولویت‌های اقتصادی 5 سال پیش روی کشورش را تشریح کرد، افزود برخی از بخش‌ها مانند بهداشت و آموزش به بخش خصوصی واگذار می‌شود تا فشار بر روی بودجه دولتی کمتر شود.
تمیم‌ بن حمد در ادامه اعلام کرد: دولت تمام طرح‌های مربوط به جام جهانی فوتبال 2022 (که قطر میزبان آن است) را انجام خواهد داد.


امیر قطر سخنان سال گذشته خود را تکرار کرد که گفته بود: دولت قادر به تامین همه چیز نیست و از جوانان این کشور خواست دنبال شغل‌های مختلف باشند.
قطر پس از 15 سال دچار کسری بودجه شده و کسری این کشور در سال 2016 به 12 میلیارد دلار می‌رسد.
عربستان سعودی نیز در سال جاری به دلیل کاهش قیمت نفت و هزینه‌های بالای جنگ یمن دچار کسری بودجه شده و برای کم کردن از فشار دست به اقدامات ریاضتی زده است.
در همین راستا صندوق بین‌المللی پول به عربستان توصیه کرده برای خروج از بحران کنونی باید ریاضت اقتصادی خود را ادامه دهد.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

درگیری ایران و ترکیه در سال 2017

وزیر حج عربستان برکنار شد

خاخام ارشد اروپا خواستار همبستگی با مسلمانان شد

حمله فیل های وحشی به اردوگاه مهاجرین میانمار

آشنایی با مدرسه دینی اهل سنت بندر عباس

میانمار درخواست مالزی برای توقف کشتار مسلمانان روه

ا