b_300_300_16777215_10_images_8228841671133151.jpgاساس نیوز: محاکمه گرت ویلدرز رهبر حزب راست افراطی هلند به اتهام نفرت پراکنی علیه مهاجران، امروز (دوشنبه) چهار ماه و نیم پیش از انتخابات پارلمانی این کشور، آغاز می شود.


این اتهام پس از آن به ولیدرز رهبر حزب «آزادی» هلند (PVV) وارد شد که او 18 ماه پیش تجمعی را علیه مراکشی ها در هلند هدایت کرده بود.
دادستان ها می گویند ویلدرز در تجمع ماه مارس سال 2014 با طرح این پرسش از حامیان خود که آیا خواستار پذیرش مراکشی های کمتر یا بیشتری در هلند هستند، از مرزهای قانونی عبور کرده است.

ویلدرز پس از آنکه حامیان حزب افراطی آزادی هلند شعار دادند که خواستار حضور مراکشی های کمتری در هلند هستند، گفته بود «ترتیب این کار را خواهیم داد».
بیش از شش هزار نفر شکایت رسمی نزد پلیس هلند علیه این اظهارات ویلدرز ثبت کردند و او 9 ماه بعد بطور رسمی به تبعیض نژادی و نفرت پراکنی متهم شد.

ویلدرز روز جمعه در بیانیه ای دادگاه محاکمه خود را یک «تقلید مضحک» قلمداد و اعلام کرد که در دادگاه حاضر نخواهد شد. او محاکمه خود را یک اقدام سیاسی و تلاشی برای سرکوب آزادی بیان قلمداد کرد.
حداکثر مجازات برای این جرم دو سال زندان است، هر چند جریمه مالی حداکثر تا هفت هزار و 400 یورو و ارائه خدمات عمومی اجباری به عنوان مجازات مرسومتر است.

محاکمه ویلدرز که تا 25 نوامبر (5 آذرماه) ادامه خواهد یافت، در حالی برگزار می شود که سال آینده میلادی مردم هلند، فرانسه و آلمان به پای صندوق های رای می روند و به علت ورود پناهجویان به اروپا در ماههای اخیر احزاب راست افراطی در این کشورها با بهره برداری از مشکلات ناشی از ورود پناهجویان درصدد تقویت پایگاه مردمی خود بوده اند.

ویلدرز در سال 2011 نیز به تحریک خشونت و نفرت علیه مسلمانان متهم شد، اما دادگاه او را تبرئه کرد.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

مولانا ساداتی: با اختلاف در سیاستهای کشورها ،مردم

فتوای رهبر معنوی داعش در ترکیه درباره زنده سوزانده

مدیر شعبه سازمان عفو بین الملل در ترکیه راهی زندا

اعلامیه داعش درباره حمله تروریستی به تهران

بازداشت 6 داعشی درهند

داعش بر یک شهر ساحلی در سومالی سیطره یافت

ب