b_300_300_16777215_10_images_hghg8.jpg

اساس نیوز :برخی از منابع خبری از شلیک موشک بالستیک برکان به فرودگاه ملک عبدالعزیز در جده عربستان خبر دادند. شبکه المیادین نیز این خبر را به نقل از وزارت دفاع یمن تایید کرد.

نیروهای مشترک یمنی اعلام کردند یک فروند موشک بالستیک ساخت داخل از  نوع برکان «آتشفشان»، را به فرودگاه ملک عبدالعزیز در جده شلیک کردند. هم زمان منبعی نظامی در وزارت دفاع یمن خبر داد موشک شلیک شده با دقت به هدف اصابت کرده و تلفات و خسارات زیادی بر جای گذاشته است.
در پی این حمله، مسیرهای منتهی به فرودگاه جده مسدود شد.
منابع یمنی ادعای رسانه‌های عربستان مبنی بر شلیک موشک به سمت مکه مکرمه را تکذیب کردند و اظهار داشتند: پناه بردن به چنین دروغ هایی با هدف گمراه کردن کشورهای منطقه ای، عربی و اسلامی است تا بتوانند از این طریق تجاوز ظالمانه به مردم یمن را قانونی جلوه دهند.  
نیروهای مشترک یمنی همچنین یک پادگان در استان ضالع را با یک فروند موشک هدف قرار دادند که در این حمله چند نظامی سعودی کشته و چندنفر دیگر نیز مجروح شدند.

*تکمیلی :منابع نظامی یمن خبر دادند که به دنبال شلیک موشک برکان 1 و اصابت آن به فرودگاه ملک عبدالعزیز جده ،در این شهر حالت آماده باش اعلام شد.

بر اساس این گزارش، تمامی خیابان‌های منتهی به فرودگاه ملک عبدالعزیز مسدود شده و کسی اجازه نزدیک شدن به فرودگاه را ندارد.منابع نظامی یمن اعلام کردند که شب گذشته واحد موشکی ارتش یمن یک فروند موشک بالستیک از نوع برکان یک به سمت فرودگاه نظامی ملک عبدالعزیز شلیک کردند.

یک منبع نظامی عنوان کرد که موشک با دقت به هدف خود اصابت کرده و خسارت‌های زیادی را به فرودگاه ملک عبدالعزیز وارد کرده است.این در حالی است که منابع عربستانی خبر دادند که یک فروند موشک بالستیک یمنی در فاصله 65 کیلومتری مکه رهگیری و منهدم شده است.

b_400_400_16777215_10_images_gfgf2.jpg

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

میزبانی مسلمانان انگلیس از دانش آموزان یهودی

چندین کشته و مجروح بر اثر زلزله در ایتالیا

طومار فلسطینی‌ها با ۲۱ هزار امضا

قرآن؛ بهترین منبع معرفی اسلام در اروپا

 

چرا مصر به عربستان پشت کرد ؟

سخنگوی ایزدی‌ها: داعش هر زن ایزدی را 10 دلار می‌فر