b_300_300_16777215_10_images_8228143271119696.jpg

 

وزارت مهاجرت عراق اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات آزادسازی شهر 'موصل' از اشغال گروه تروریستی 'داعش'، تاکنون سه هزار و 300 غیر نظامی از این شهر و شهرکهای اطراف آن خارج شده اند.

 به نوشته روز چهارشنبه پایگاه خبری 'الیوم السابع'، 'جاسم محمد' وزیر مهاجرت عراق گفت که این نهاد سه هزار و 300 آواره شهرهای موصل، 'الشرقاط' و 'الحویجه' را پذیرش کرده و آنها را در اردوگاه های 'خازر'، 'دیبکه'، 'بعشیقه' و 'عامریه' در 'فلوجه' اسکان داده است.

بر اساس گزارش منابع عراقی، دیروز (سه شنبه) در پی آزادسازی چند منطقه در شرق موصل، 500 خانواده عراقی از این مناطق خارج شده و به مناطق امن منتقل شده اند.
نیروهای عراقی از آغاز عملیات آزادسازی موصل تا کنون 74 روستا، شهرک و منطقه را از دست تروریستهای داعش آزاد کرده و دستکم 772 تروریست را به هلاکت رسانده اند.
انتظار می رود این عملیات که با وجود مشارکت حدود 30 هزار نیروی دولتی و مبارزان قبایل سنی و پیشمرگه های کرد از دوشنبه گذشته آغاز شده، هفته ها یا حتی ماه ها به طول بینجامد. گفته می شود چهار تا هشت هزار داعشی در موصل و اطراف آن مستقر شده اند .
عملیات آزاد سازی موصل از اولین ساعات روز دوشنبه 26 مهر ماه آغاز شده و نیروهای عراقی مواضع تروریست های داعش را با آتش سنگین توپخانه در محورهای شمالی و جنوبی هدف قرار داده اند و نیروهای واکنش سریع عراق نیز به شش کیلومتری جنوب این شهر رسیده اند.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

عاقلان فریقین باید افراطیون را از اطراف خود دور کن

ا

چرایی تحرکات جدید آمریکایی‌ها در منطقه

حریّت: قاتل سفیر روسیه، 8 بار محافظ «اردوغان» بود

کشف گور جمعی در پالمیرای سوریه

زاکربرگ (بنیان گذار فیس بوک) رئیس جمهور آینده آمری

خاومیانه بازیچه سیاست بازیهای قدرت های بزرگ