b_300_300_16777215_10_images_oil_0205.jpgاساس نیوز: مقامات ارشد سعودی هشدار دادند اگر اقدامی برای کاهش بیشتر هزینه های عمومی عربستان نشود این کشور ۳ تا ۴ سال آینده ورشکسته خواهد شد.


خالد العراج، وزیر خدمات عمومی این کشور، در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد کارمندان دولتی به سختی یک ساعت در روز کار می کنند و انگیزه ای برای کار کردن ندارند.
یک روزنامه انگلیسی به نقل از این مقام سعودی گزارش داد که حدود 70 درصد کل نیروی کار عربستان را کارمندان دولتی تشکیل می دهند که بسیار بهره وری پایین داشته و کارفرمایان نیز از اخلاق کاری پایینی برخوردار هستند.
وی تأکید کرد شرایط سیستم دولتی سعودی‌ها بسیار بد است چرا که دولت این کشور به پرداخت حقوق کارمندانی که کار خود را ترک کرده اند نیز ادامه می دهد.

b_400_400_16777215_10_images_992027_Phot.jpg
ماه گذشته عربستان از برنامه خود برای کاهش 20 درصد حقوق وزرا و همچنین حذف مزایای کاری کارمندان دولتی این کشور با هدف جبران بخشی از کسری بودجه بالای خود خبر داد.
عربستان سعودی در کنار دیگر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس هم اکنون با کاهش درآمدهای نفتی ناشی از سقوط قیمت نفت در بازار جهانی روبرو است.


العراج ادامه داد اقدامات بیشتری باید در دولت عربستان انجام شود چرا که صرفه جویی در زمان و همچنین بهره وری کارمندان در این کشور بسیار پایین است و همین امر بر عملکرد دولتی این کشور  تأثیر گذاشته است.
محمد التویجری، معاون وزیر اقتصاد عربستان، هشدار داد در صورت عدم اجرای سیاست های ریاضت اقتصادی در این کشور، بخش مالی عربستان با مشکلات شدیدی در آینده مواجه خواهد شد.

b_400_400_16777215_10_images_1394102511471314.jpg
وی هشدار جدی داد در صورتی که قیمت نفت به روند کنونی خود ادامه دهد و این کشور اقدامات لازم و سیاست ریاضت اقتصادی را در برابر آن اتخاذ نکند، ورشکستگی این کشور طی 3 تا 4 سال‌ آینده گریز ناپذیر خواهد بود.
عربستان سال گذشته با کسری بودجه حدود 100 میلیارد دلاری مواجه بود و هم اکنون نیز بیشترین کسری بودجه را نسبت به تولید ناخالص داخلی در میان کشورهای گروه 20 دارد.

مطالب مرتبط:

دامادهای داعشی مادرزن خود را سنگسار کردند

پلیس پنج هزار قرص اکستازی به شکل ترامپ کشف کرد

آمریکا پس از ۲۰۱۶ نیز در افغانستان حضور دارد

برخورد آرام با خطاکار در روش پیامبر (ص)

ب

خدمت بزرگ داعش به اسرائیل

عهد مسلمانان بلژیک در مبارزه با افراط گرایی

ثبوت ماه رمضان و احکام روزه ماه شعبان

مهاجر مکزیکی به جرم رأی دادن غیرقانونی در آمریکا ب

دیده شدن پرنده قرآنی ابابیل بر فراز آسمان ترکیه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز