b_300_300_16777215_10_images_JamNewsImage210.jpgاساس نیوز: اشتباه فاحش در چاپ آیه‌ای از قرآن کریم در کتاب «تربیت دینی» کلاس پنجم ابتدایی مصر، خشم و عصبانیت والدین دانش‌آموزان را برانگیخت و جنجالی را در شبکه‌های اجتماعی رقم زد.


تصویر صحیح آیه

                                                                                                                  
به نقل از پایگاه خبری «الوحدة»، انجمن «اولیاء و مربیان مدارس خصوصی مصر» از وجود اشتباه فاحش در آیه‌ای از قرآن کریم در کتاب «تربیت اسلامی» کلاس پنجم ابتدایی این کشور پرده برداشت و تصویر این خطای آموزشی به سرعت در شبکه‌های اجتماعی بین کاربران عرب‌زبان دست به دست شد.

b_400_400_16777215_10_images_295681_405.jpg
تصویر چاپ شده ناقص از آیه در کتاب درسی مذکور

                                    
این انجمن اعلام کرد: این اشتباه در آیه ۲۴ سوره «التکویر» است که در صفحه ۶۷ کتاب «تربیت اسلامی» کلاس پنجم ابتدایی مصر به صورت ناقص چاپ شده، به‌طوری که این آیه به شکل «وَمَا هُوَ بِضَنِينٍ» نوشته‌ شده، در حالی که اصل کلام الهی با عبارت «وَمَا هُوَ عَلَى الْغَيْبِ بِضَنِينٍ» است.

انجمن اولیا و مربیان مدارس خصوصی مصر ضمن محکومیت این اشتباه بزرگ گفت: متأسفانه این اشتباه درباره چاپ یک عبارت معمولی نیست، بلکه درمورد تحریف کلام خداوند است و باید این سؤال را پرسید چگونه با وجود چنین اشتباهاتی اجازه چاپ این کتب داده می‌شود.

b_400_400_16777215_10_images_drgrdgy.jpg

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

نفع تجاری اسرائیل از جنگ سوریه

مردم حامی فعالیت های توسعه ای دولت در سیستان و بلو

اسلام ستيزي علني نخست وزير اسلواكي

ترکیه مواضع کردها را در خاک سوریه هدف قرار داد

آخوند کسلخه :رفتار و رویه های گروه های تکفیری جایی

خنثی شدن حمله تروریستی در روتردام هلند

ا