b_300_300_16777215_10_images_jkl.jpgاساس نیوز: نمازگزاران مسجد و مرکز اسلامی «النور» در شهر «واترلو» واقع در ایالت آیووا آمریکا از خط‌ خطی شدن دیوارهای این مسجد با اسم «ترامپ» خبر دادند.


به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه خبری «desmoinesregister»، به گفته یکی از مقامات پلیس شهر واترلو، خط‌ خطی شدن دیوارهای آجری مسجد «النور» با اسم ترامپ با اسپری قرمز، جمعه شب، ۲۳ مهرماه به پلیس گزارش شد که نماینده مسجد برای اظهار نظر در دسترس نبود.
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی بخش آیووا، روز شنبه، ۲۴ مهرماه اعلام کرد که این شورا از مقامات دولتی و فدرال خواسته است این حادثه را به عنوان جرم ناشی از نفرت مورد بررسی قرار دهند.


این شورا همچنین گفته است که اظهارات اسلام‌ستیزانه دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری آمریکا باعث افزایش جرم‌های ناشی از نفرت علیه اسلام، مسلمانان و مراکز اسلامی شده است.

مریم عامر، مدیر شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی بخش آیووا در این باره گفت: به خاطر استفاده دونالد ترامپ از اسلام‌هراسی در سیاست خود و رواج دادن آن در آمریکا و در نتیجه افزایش جرایم اسلام‌ستیزانه، از مقامات قضایی می‌خواهیم تا جاییکه ممکن است این حادثه و حوادث مشابه را به عنوان جرم نفرت‌انگیزانه تلقی و پیگیری کنند.

گفتنی است، رسانه‌های آمریکا با اذعان به فضای اسلام‌ستیزانه و اسلام‌هراسانه در این کشور در گزارش‌هایی، افزایش بی‌سابقه حملات به مساجد و مسلمانان در این کشور را تأیید کرده‌اند.
گزارشی که اخیرا از سوی شورای روابط آمریکایی ـ اسلامی منتشر شده حاکی از آن است که در سال ۲۰۱۵ حدود ۷۵ مورد خرابکاری و تهدید علیه مساجد صورت گرفته که این میزان از سال ۲۰۰۹ بالاترین حجم حملات بوده است.

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط:

امتیازات شاهزادگان سعودی لغوشد

حکم اعدام رهبر اخوان المسلمین مصر لغو شد

 

آخوند قربان پور: اقدامات گروههای تکفیری با رویه و

 

مخالفت ترکیه‌ با تعیین جدول زمانی برای خارج کردن ن

ا

صادرات تروریست چچنی به حماه سوریه

ا

۵۵ درصد دانش آموزان مسلمان کالیفرنیا در معرض تبعیض