b_300_300_16777215_10_images_1018981_838.jpg

اساس نیوز: حکومت چین روز چهارشنبه از اعمال محدودیت‌های تازه علیه اقلیت مسلمان اویغور در ترکستان شرقی خبر داد.


به گزارش اساس نیوزبه نقل از «مفکرة‌الاسلام»، بر اساس تصمیمی که از سوی حکومت چین اتخاذ شده است، دولت این کشور اجازه دارد، آن عده از پدران و سرپرست خانواده‌هایی را که فرزندان‌شان را به انجام شعایر و آموزه‌های اسلامی تشویق می‌کنند، زندانی کند.
روزنامه اینترنشنل بیزنس تایمز بریتانیایی می‌نویسد، علی‌رغم این‌که چین به پیروان ادیان آزادی رسمی می‌دهد، اما باز هم از شرکت کودکان در هرگونه فعالیت دینی جلوگیری می‌کند.


این روزنامه در ادامه می‌افزاید: نیروهای امنیتی چین در سال‌های اخیر، به چندین مدرسه‌ی اسلامی در ترکستان شرقی که به‌صورت پنهانی فعالیت می‌کردند یورش برده‌اند. این روزنامه برتانیایی در ادامه به محدودیت‌های جدید حکومت چین علیه مسلمانان این کشور اشاره می‌کند که پدران و اولیای امور را از برنامه‌ریزی برای کودکان و یا تشویق آنان برای حضور در فعالیت‌های دینی منع می‌کند؛ این قانون قرار است از ماه آینده‌ی میلادی (نوامبر) اجرایی شود.


بنا به گزارش این روزنامه، محدودیت‌های جدید در چین پوشیدن لباس‌هایی که در آنها نشانه‌های اسلامی به‌کار رفته باشد را نیز برای کودکان ممنوع اعلام کرده است. این محدودیت‌‌ها تا آنجا ادامه دارد که ممنوعیت هر نوع فعالیت‌ دینی در مدارس را شامل می‌شود.مطالب مرتبط:

خبر مرگ زن جنجالی ازبکستان تکذیب شد

بسته شدن کاخ سفید به دلایل امنیتی

مهلت 72 ساعته ارتش عراق به مردم رمادی

حمله نژاد پرستانه به مسجدی در بلغارستان

سرکرده طالبان در پیامی از افغان‌ها خواست درختان بی

 

برکناری بشار اسد نقطه آغاز یا پایان بحران سوریه

حمله به دختر محجبه در یک رستوران لندنی

ا

اسلام‌ستیز هلندی در تدارک پخش تلویزیونی کاریکاتوره

توهین فرماندار مسیحی جاکارتا به اسلام

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز